האם שמן קוקוס יעיל לטיפול בקנדידה?

טיפול ואבחון קנדידה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון קנדידה!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב חייגו עכשיו!

האם שמן קוקוס יעיל לטיפול בקנדידה? זו בהחלט מחשבה שאפשר לתהות לגביה. מחשבה שיכולה אף להישמע חדשנית. ועם זאת,האם שמן קוקוס יעיל לטיפול בקנדידה? שמן קוקוס? הדבר הזה, שקונים בסופר? כיצד הוא יכול לשמש כתרופה? מה הקשר בין שמן קוקס לבין תרופה לקנדידה?
מה זה שמן קוקוס בעצם? שמן קוקוס הוא רכיב המופק מליבת הקוקוס, או בשר הקוקוס הבוגר. קוקוס הוא הכדור השעיר שאפשר לראות בסרטים על אי בודד. למעשה ברבים מהמקרים שמן קוקוס יכול לספק מקור תזונתי הולם לאנשים שחיים באזורים טרופיים. זה לא השימוש היחיד שלהם בו שכן יש שיגידו שהם עושים בו שימוש גם לטובת תעשייה ורפואה.

ועל כן התחלנו להתקרב לשורש העניין, לסודות הריפוי הגדולים של הקוקוס הטרופי. יש שציינו בעבר שעצם הכללת שמן הקוקוס בדיאטה מסוימת פשוט כי מדובר בתוספת שומן לתזונה נתונה, יכולה להיות קשורה לרמות גבוהות יותר של בריאות כפי שהם מתבטאות דרך שיעור נמוך יותר של מחלות לב, סוכרת או/ו מחלות כרוניות שונות.

שמן הוא מקור לשומנים והוכח זה רבות במהלך השנים כי שומנים הם רכיב תזונתי חשוב ועיקרי בתזונה האנושית על אף טענות כנגד לאורך השנים. טענות כנגד הכללת שומנים במערך הבריאותי נבעו ממחקרים שהופרכו זה כבר והובילו להמון חוסר הבנה ציבורי באשר לתפקידם של שומנים בתזונה. הניסיון לאכול מוצרים דלי שומן נובע לדעתנו מתוך אותה חוסר הבנה לגבי מהות השומן.

האם שמן קוקוס יכול להיות בריא בכלל?

אם שמן (קוקוס) הוא למעשה סוג של שומן משמע שהוא משמין ועל כן לא בריא. האמנם?
השמנה היא תוצאה של חוסר איזון הורמונלי כמו גם עודף קלורי. חוסר איזון הורמונלי יכול לנבוע מרמה גבוהה של סוכר בדם שיכולה להיווצר כתוצאה מצריכה לא מאוזנת של פחמימות. עודף קלורי יכול להיגרם כתוצאה מצריכה גבוהה "מדי" של קלוריות אל מול "שריפה" נמוכה "מדי" של קלוריות.

מידה מאוזנת של שומנים לא זורקת את הגוף והמערכת לכדי חוסר איזון הורמונלי (אם כי זה תלוי הקשר, סוג השומן ומקורו ושלל מאפיינים אחרים). מידה מאוזנת של שומנים לא מפציצה את הגוף בקלוריות. גרם אחד של שומן יכול להיות שווה 9 קלוריות בעוד גרם אחד של פחמימה או חלבון יכול להיות שווה 4 קלוריות.

על כן יותר קל להגיע לעודף קלורי עם שומן מאשר עם פחמימה ועם זאת עם פחמימה (בעיקר מהסוג "הפשוט והמהיר") ניתן להגיע לחוסר איזון הורמונלי שיכול להוביל להשמנה. מה גם שיכול להיות קל יותר לצרוך פחמימה מאשר שומן שכן שומן מוביל לתחושת שובע ומלאות כמו גם רוויה בעוד שפחמימה מובילה לאכילה רגשית וניסיון אינסטינקטיבי "לאגור סוכר" (סביר שמדובר בשייר מזמנים היסטוריים בהתפתחות האנושית). על כן שמן קוקוס יכול להיות בריא כמקור תזונתי ומנגד אין ראיות (למיטב ידיעתנו) שהוא פוגע בבריאות.

ראיות לשימוש בשמן קוקוס כתרופה

ישנן ראיות שמעידות על כך ששמן קוקוס יכול להניב איכויות אנטי ויראליות, אנטי חיידקיות, שמרפאות במקרי פרזיטים, אנטי פטרייתיות, אנטי דלקתיות, שיש בהן נוגדי חמצון, לשיכוך כאבים, להפחתת חום ודלקת, לנרמול רמות שומנים בדם, לשפור תפקוד קוגניטיבי, להפחתת סטרס חמצוני, להאצת ריפוי פצעים, לאפשור שריפת שומן בגוף, וכיוצא בזה. כך שאפשר לראות איך יכול להיות ששמן קוקוס יכול לעזור בטיפול ואף לשמש כתרופה במקרים של קנדידה.

שמן קוקס כאמצעי לטיפול בקנדידה?

ואכן, כפי שציינו לשמן קוקוס איכויות אנטי פטרייתיות. לפי דיווחים מסוימים, אפשר שיהיה לשמן אפקט חיובי בטיפול קנדידה וצורות אחרות של פטרייה.
מה מאפשר לשמן קוקוס יכול להניב איכויות ריפוי לטיפול בקנדידה? אם קוראים את המחקרים נדמה שפשוט יש לו חומרים המאפשרים זאת. בהיבט של התכונות האנטי פטרייתיות, הרי שיש להן בסיס בחומרים הנקראים חומצה לאורית, חומצה קפרילית, חומצות שומן בינוניות שרשרת וחומצה קאפרית. מילים, שאולי לא אומרות הרבה ועם זאת יש אנשים שחושבים שהן משמעותיות לנושא.

למעשה, במחקר שנעשה ב-2004 התגלה כי שמן קוקוס יעיל בדיוק אם לא יותר מאשר תרופה הנקראת פלוקוזאנול (לטיפול בקנדידה אלביקנס), לפי דיווחים של מקורות מסוימים. המסקנה המדווחת מן המחקר הייתה כי באם הפטריות עמידות לתרופות אפשר להשתמש בשמן קוקוס לטיפול בזיהומים פטרייתיים. אם כי אפשר להיות יותר ליברלים ולבדוק את המענה הטבעי כאופציה התחלתית לפחות עבור מי שחש קריאה להעמקה בנושא.

אולי יעניין אותך גם:

נטורופתיה מסייעת לטיפול בקנדידה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב חייגו עכשיו!

המרכז לטיפול ואבחון קנדידה​
המרכז לטיפול ואבחון קנדידה​

המרכז לטיפול ואבחון קנדידה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון קנדידה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון קנדידה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.​

אז מה היה לנו בכתבה:
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!