תוספי תזונה לטיפול בבעיית הקנדידה

טיפול ואבחון קנדידה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון קנדידה!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב חייגו עכשיו!

תוספי תזונהבתי הטבע ורשתות פארם מובילות ואפילו בתי המרקחת של קופות החולים מלאים בסוגים שונים של תוספי תזונה. בתוספי תזונה מסוימים נהוג להשתמש על מנת להתמודד עם תופעות של מחסור (כגון מחסור בוויטמינים) בעוד שישנם תוספים שנועדו לסייע במיגון מחלות ומצבים רפואיים שונים.

בתוך המגוון הרחב של תוספי התזונה השונים ניתן למצוא גם לא מעט תוספים שיכולים לסייע לאנשים המתמודדים עם קנדידה, על שלל תסמיניה. חשוב לשים לב שלמרות שתוספי תזונה אינם מצריכים מרשם רפואי, הרי שלחלקם יש התוויות והוראות שימוש מפורטות ובחלק מהמקרים גם יש מניעה לשימוש בתוסף (למשל עקב מצב רפואי, עקב נטילת תרופות מרשם מסוימות וכדומה).

כמוסות פרוביוטקיה

אחד מתוספי התזונה המומלצים לאנשים הסובלים מקנדידה הינו כמוסות פרוביוטיקה. כמוסות אלה מכילות ריכוז גבוה של חיידקים המכונים גם "טובים" או "ידידותיים". חיידקים אלה יהיו לרוב חיידקים מעיים, שמסייעים לא רק לפעילות עיכול תקינה אלא גם להקטנת החשיפה לזיהומים ולמחלות.

מכיוון שפעילות יתר של פטריית הקנדידה מתחיל בדרך כלל במעיים, העלאת ריכוז החיידקים הידידותיים מקשים עליה לפעול ולהתפתח. פרוביוטיקה מועילה בין היתר גם למניעת חזרת קנדידה לאחר טיפול מוצלח וכמובן שגם במקביל לשימוש באנטיביוטיקה או לתרופות אחרות שמחלישות את מערכת החיסון. יש לציין שפרוביוטיקה מהווה בדרך כלל תוספת שמסייעת לטיפול בקנדידה, שיכול להיות תרופת מרשם נגד פטריות, הומאופתיה, נטורופתיה, כמוסות צמחיות או תוספי מזון נוספים בעלי תכונות אנטי פטרייתיות.

תמצית זרעי אשכולית

מלבד פרוביוטיקה, ניתן בהחלט לעשות שימוש גם בתמצית זרעי אשכוליות כתוסף תזונה יעיל נגד קנדידה. את תמצית זרעי האשכוליות ניתן למהול במעט מים, כפעולה יעילה לקנדידה שבמעיים. לסובלים מקנדידה המופיע כפטריית הנרתיק או מפטריות באזור הציפורניים (לרוב – ברגליים) ניתן להשתמש בתמצית ישירות על האזור הנגוע. ראוי לציין שאת תמצית זרעי האשכולית ניתן למצוא גם בתוספי תזונה שכוללים תמציות צמחיות נוספות – לתוספת יעילות.

שמן אורגנו

אורגנו, אחד מצמחי התבלין הוותיקים ביותר הינו גם צמח בעל סגולות מרפא רבות עוצמה. אפילו רופאים ומדענים כבר מכנים את שמן האורגנו המופק מהצמח הידוע בשם "האנטיביוטיקה הטבעית". אכן, שמן האורגנו התגלה כבעל סגולות חיטוי מהמעלה הראשונה. ניתן לעשות בו שימוש למלחמה בדלקות גרון ממש כפי שניתן לעשות בו שימוש לסובלים מקנדידה במעי. הוא יעיל גם לשימוש מקומי, כאשר מופיעים תסמינים שונים על גבי העור, בנרתיק וכדומה. את שמן האורגנו נהוג למהל ברבע כוס מים (חמש טיפות לכמות זאת). מכיוון שבשימוש ממושך עלולה להיפגע אוכלוסיית החיידקים הידידותיים שבמעי, מומלץ לשלב שימוש בפרוביוטיקה ממקור טבעי (יוגורט ביו) או בכמוסות.

כמוסות שום

השום ידוע במשך שנים בתור קוטל חיידקים טבעי, וכן בעל סגולות טובות למיחושי בטן, קשיי עיכול ופטריות ופרזיטים במעיים (כגון קנדידה). על מנת שריכוז החומר הפעיל שבשום יהיה באמת אפקטיבי כנגד קנדידה חריפה ועל מנת להימנע מריח פה, ניתן בהחלט לעשות שימוש בכמוסות שום שמהוות תוסף תזונה פופולארי. תוך כדי שימוש נהנים גם מסגולות טובות נוספות למשל בהקשר של הפחתת לחץ דם גבוה.

חשוב לדעת

מלבד תוספי התזונה שהוזכרו לעיל, חשוב מאוד לציין שמומלץ להקפיד על תזונה המבוססת על מזונות מלאים (לחם מלא, קמח מלא, אורז מלא, טחינה מלאה). גם הפחתה בכמויות הסוכר מקשה על הקנדידה לשגשג. כמו כן, ניתן להמליץ על שימוש בחומץ תפוחים היעיל כנגד פטריות. נוסף על כל אלה, ניתן למצוא גם כמוסות צמחיות נוספות, שנועדו לחזק את מערכת החיסון או להוות טיפול ישיר נגד פטריית הקנדידה.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב חייגו עכשיו!

המרכז לטיפול ואבחון קנדידה​
המרכז לטיפול ואבחון קנדידה​

המרכז לטיפול ואבחון קנדידה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון קנדידה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון קנדידה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.​

אז מה היה לנו בכתבה:
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!