שטיפת מעיים לטיפול בקנדידה

טיפול ואבחון קנדידה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון קנדידה!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב חייגו עכשיו!

שטיפת מעייםלאורך שנים רבות מוכרת טכניקה של שטיפת מעיים כאמצעי בדוק בהתמודדות עם קשיים בפעילות מעיים תקינה. מלבד התועלת המרובה שיש בפרוצדורה זאת בזירוז פעילות מעיים ופתרון בעיה של עצירות כרונית, יש לה גם תועלת נוספת, לא פחות חשובה וראויה לציון.

תועלת זו הינה בהטבת מצבם של מטופלים הסובלים מפטריית קנדידה. חשוב לדעת שטכניקת שטיפת מעיים, שנעשית בצורה מקצועית ואחראית, יכולה להביא עימה גם כמה תועלות נוספות עבור המטופלים השונים.

קנדידה ומעיים

לפני שנראה כיצד מסוגלת שטיפת המעיים לסייע לאנשים הסובלים מקנדידה, יש להבין תחילה מה הקשר בין קנדידה לבין המעיים. מוקד הבעיה של פטריית הקנדידה מצוי בפעילות יתר שלה בתוך המעי. במצבים מסוימים, כגון חולשה של מערכת החיסון או נטילת אנטיביוטיקה, מתחילה הקנדידה לבצע פעילות יתר במעיים. מפטרייה המצויה בשליטה הופכת הפטרייה לאגרסיבית יותר ואפילו שולחת שלוחות (בצורת קורים) שיוצאים מחוץ למעי.

המשכו של מצב זה בא לידי ביטוי בהשפעה רב מערכתית של הקנדידה על הגוף. אצל חלק מהאנשים יופיעו פצעים בפה או דלקת בנרתיק (ואף באזור פי הטבעת). אצל אנשים אחרים תופיע ירידה ניכרת בחיוניות וכן עייפות קשה ולעיתים גם כאבי שרירים. יש כאלו שסובלים מכאבי בטן קשים, עצירות ועודף גזים. גם תסמינים רבים אחרים בהחלט יכולים להופיע כגון תגובות של אלרגיה קשה, מיגרנות, יובש בעור ועוד. מכיוון שמוקד הפעילות המזיקה של הקנדידה הינו במעיים, הרי שמלבד התמודדות עם הסימפטומים השונים, יש להתייחס גם למוקד הבעיה – למעיים בעצמם.

ניקוי, התחדשות והמרצה

ניקוי המעיים בקרב אנשים הסובלים מקנדידה טומן בחובו כמה וכמה תועלות. ראשית, הניקוי מסלק חלק ניכר מהפטרייה השוכנת במעי ובכך מקטינה את יכולתה להמשיך בפעולתה המזיקה (כגון שחרור רעלים בתוך הגוף). שנית, שטיפת המעיים מאפשרת להשיג אפקט דמוי אתחול לפעולות המעי הסדירות.

המרצת פעילות המעי מביאה עימה הקלה ניכרת בפעילות מעיים (דבר שנדרש לרבים מהסובלים מקנדידה), משחררת חסימות ועצירות. בנוסף, שטיפת המעיים מביאה גם תחושה מחודשת של מרץ והתחדשות. לשטיפה יש גם תועלת בסיוע להתחדשות אוכלוסיית החיידקים הטובים ששוכנים במעי ויש לכך גם קשר לחיזוק המערכת החיסונית בכלל.

באותו עניין, כדאי לציין את התועלת המיוחדת של שטיפת מעיים ביחד עם טיפולים נוספים נגד קנדידה וכן גם שימוש בפרוביוטיקה. כמוסות פרוביוטיקה כמו גם טיפולים נוספים בתרופות, בצמחי מרפא או בשיטות כגון דיקור סיני מראים כולם יעילות גבוהה במיוחד לאחר שטיפת מעיים. היבט זה ניכר במיוחד בקרב מטופלים שטיפולים קודמים (ללא שטיפה) לא הביאו לאפקט הרצוי ובמידה הרצויה.

מים בכמות מדודה

למרות החשש שעשוי להופיע אצל מי שעובד שטיפת מעיים בפעם הראשונה, לא מדובר בטיפול קשה במיוחד. אכן, בפעם הראשונה חשים המטופלים אי נוחות מסוימת, בפרט בזמן הכנסת צינורית השטיפה, אולם בהמשך התחושה נעשית הרבה יותר נסבלת ובטיפולים נוספים, אם הללו נדרשים מפעם לפעם, התהליך הרבה יותר פשוט וקל.

השטיפה מבוצעת באמצעות ציוד חד פעמי, תוך הזרמת מים בכמות מדודה. המים החמימים מעודדים את זרימת הדם וחשוב מזה – הם מסלקים שאריות פסולת שלא יצאו באופן טבעי (ויש להם אפקט של זיהום). המים גם מסלקים טפילים שונים וכמובן גם חלק ניכר מהקנדידה.

רק ניקוי מקצועי

למרות שלא קיים סיכון רב בתהליך של שטיפת מעיים, הרי שהדברים אמורים רק כאשר התהליך נעשה באופן מקצועי, סטרילי ואחראי. שטיפה מקצועית תמנע תופעות לוואי (נדירות יחסית) כגון הופעת זיהום או יצירת פצע בדופן המעי. יש לציין שהשלכות הניקוי על ההרגשה הכללית הן מיידיות ומאוד מאוד מוחשיות.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב חייגו עכשיו!

המרכז לטיפול ואבחון קנדידה​
המרכז לטיפול ואבחון קנדידה​

המרכז לטיפול ואבחון קנדידה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון קנדידה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון קנדידה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.​

אז מה היה לנו בכתבה:
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!