קנדידה ותפקוד מיני

טיפול ואבחון קנדידה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון קנדידה!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב חייגו עכשיו!

המחקרים אודות קנדידה זוכים בעת האחרונה לעניין רב. עוד ועוד מידע מתאסף, לרבות ההשפעה האפשרית על היצר המיני ועל התפקוד המיני הן בגברים והן בנשים. וככל שהמודעות גוברת, כך גם ידוע יותר על פתרונות שיכולים לעזור.

על מי קנדידה צפויה להשפיע יותר?קנדידה ותפקוד מיני

פטרת מסוג קנדידה שוכנת בגופם של אנשים רבים ולא תמיד יש לכך השפעה רבה. לרוב, ההשפעה השלילית מתרחשת כגוף הגוף סובל מחולשה של מערכת החיסון, מתח, חרדה. הקנדידה "מרימה ראש" כתוצאה משימוש בתרופות שונות, מחוסר היגיינה וסיבות נוספות שחלקן עדיין נחקר בימים אלה. מה שמעניין הוא שבעיות בתפקוד המיני שבעבר נחשבו לפסיכולוגיות, למעשה נובעות ממצבים רפואיים ובהם, קנדידה.

קנדידה משפיעה על חיי המין של נשים, אבל לא רק

בין ההשפעות של הקנדידה על מערכת השתן ועל מערכת המין, ניתן למצוא דלקות חוזרות ונשנות, למשל דלקת בדרכי השתן. נשים רבות מדווחות על צריבה בעת מתן שתן ועל כאבים בעת קיום יחסי מין, ובדיקות מגלות כי הבעיה נובעת מפטרת. אך העובדה שנשים נשים הן הנפגעות העיקריות מקנדידה איננה מספרת את הסיפור כולו. אמנם גברים סובלים פחות מדלקת בדרכי השתן, אבל גם הם עלולים להיות מושפעים מאוד לרעה מתסמינים שונים שהאחראית להם היא הקנדידה. יש הסבורים שלמעשה מספר הגברים שמושפעים עולה בהרבה על המדווח, אלא שמחסום הבושה מונע מרבים מהם להגיע לרופא בעניין זה.

כיצד משפיעה הקנדידה על התפקוד המיני?

קנדידה הינה בעלת השפעה פוטנציאלית על התפקוד המיני, בכמה וכמה מובנים. למשל:

  • השפעה על מצב הרוח – קיום יחסי מין סדירים חיוני לאיכות חיים ומצב רוח מרומם. אולם, מצב רוח ירוד מהווה מחסום חזק בפני תפקוד מיני שגרתי. נמצא כי רבים ורבות הסובלים מקנדידה חווים בשל כך תסמינים של עייפות, תשישות, דיכאון, מצב רוח ירוד ואפילו חרדה. לכל אלה יש השפעה ברורה על תדירות יחסי המין שיורדת באופן מובהק.
  • השפעה עקיפה דרך מערכת העיכול – קנדידה עלולה לגרום להשפעה ניכרת על מערכת העיכול. כאבי בטן, עצירות קשה, לפעמים תחושה של מלאות שלא חולפת. בתנאים כאלה, אין להתפלא כי הליבידו (יצר המין) נמצא בצלילה חופשית.
  • אין אונות – בקרב אחוז מסוים מהגברים (לא ידוע על מספרים וסטטיסטיקה מדויקת), קנדידה גורמת לאין אונות (אימפוטנציה). כלומר, קושי משמעותי להגיע לזקפה. גם בקרב נשים, עלולה להיות השפעה על זרימת הדם לאזורים הארוגניים, כך שהתשוקה המינית חווה ירידה של ממש.
  • דלקות בגברים ובנשים – הזכרנו דלקות בדרכי השתן והמין בקרב נשים אך חשוב להדגיש כי גם גברים עלולים לסבול מדלקות המשפיעות על התפקוד המיני. לדוגמה, דלקת בעטרה (קצה הפין). כאבים או הפרשות אשר אינם מאפשרים לקיים יחסי מין או מביאים להפחתה דרמטית של התדירות.
  • פטרת של הנרתיק – קנדידה עלולה להביא להתפתחות פטרת בנרתיק, אשר מקשה על קיום יחסים. כאבים, צריבה ואי נוחות לצד גם אי נעימות או בושה מיחסים אינטימיים.

אילו טיפולים מאפשרים לחזור וליהנות מתפקוד מיני תקין?

על מנת לשפר את התפקוד המיני וליהנות יותר בין הסדירים, חשוב קודם כל לנטרל את הבושה. מלבד זאת, ניתן לטפל בכמה רבדים. במידה שמופיעה פטרת באזורים האינטימיים, חשוב להרבות ברחיצה אזורית והימנעות משימוש בתכשירים הכוללים תוספי ריח, בישום וכדומה. משחות לטיפול בפטריות יכולות לעזור (קיימות גם תרופות מרשם, על בסיס סטרואידים). מומלץ לשנות את הרגלי התזונה שמעודדים את שגשוג הקנדידה. פחות סוכרים ופחמימות, יותר פעילות גופנית וירקות, צפויים להשפיע בצורה טובה. גם פרוביוטיקה ולתוספי ויטמינים, כך מצביעים מחקרים חדשים, ישנה השפעה מסוימת.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב חייגו עכשיו!

המרכז לטיפול ואבחון קנדידה​
המרכז לטיפול ואבחון קנדידה​

המרכז לטיפול ואבחון קנדידה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון קנדידה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון קנדידה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.​

אז מה היה לנו בכתבה:
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!