קנדידה ועצירות – האם יש קשר בין השניים?

טיפול ואבחון קנדידה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון קנדידה!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב חייגו עכשיו!

קנדידה הינה סוג של פטריה אשר עשויה לשכון בגופינו גם מבלי שנחוש באילו שהם סימפטומים לא נעימים. אבל, במצבים מסוימים, קנדידה ועצירותהיא עלולה להתחזק, לצאת משליטה, להתרבות ולהביא לסימפטומים שונים, הן מבחינה פיזית והן מבחינה נפשית. למשל, חלק מהאנשים יסבלו כתוצאה מכך ממצב רוח ירוד או עייפות. אבל השפעה הלא פחות נפוצה הינה חולשה של מערכת העיכול. חולשה שמתבטאת בצורה של עצירות קשה ולעיתים אף קשה מאוד.

מה מרגישים כתוצאה מעצירות בשל קנדידה?

תופעת העצירות בגלל קנדידה עלולה להביא להשפעות הבאות:

  • יציאות והתרוקנות לעיתים רחוקות.
  • צואה קשה, שמעוררת אי נוחות בזמן התרוקנות.
  • כאבי בטן ונפיחות או תחושה של אי נוחות גם לאחר ביקור בשירותים.

התופעות הללו, שעשויות להתלוות אל גזים בשל קנדידה, לא יעברו מאליהן, ללא טיפול.
מדובר על תופעה כרונית יותר מאשר זמנית. אך קיים טיפול טבעי וגם תרופות לסילוק הקנדידה שיכול לעזור. מכיוון שקנדידה גורמת להשפעות נוספות, לא רק על מערכת העיכול, הרי שהנקודות הבאות יכולות לעזור לזיהוי ואבחון: מיגרנות וכאבי ראש, אפטות בפה או נגעים באיברי המין, זיהומים. כל אלה הינם סימנים ידועים להידבקות בצרת הקנדידה.

מה טוב לדעת רגע לפני שמפנים אבצע מאשימה לקנדידה?

לפני שנסביר יותר על הקנדידה, חשוב להבין שעצירות עשויה להתפתח גם בשל מגוון סיבות אחרות. למשל, שימוש בתרופות עשוי להביא לכך. אם קראתם בעלון לצרכן שהתרופה עשויה להביא לעצירות, נסו להחליף בתרופה אחרת (בהתייעצות עם רופא או רוקח). גם מצבים נפשיים כגון מתח או דיכאון עלולים להשפיע על הרגלי היציאות, יציאות רכות או עצירות. בנוסף, מחסור בסיבים, עודף ברזל או דיאטה לא מבוקרת עלולים גם הם להחמיר את הבעיה. במידה ונשללו ההסברים האחרים, ניתן לערוך אבחון להמצאות פטריות הקנדידה. במידה והללו נמצאות, השלב הבא הוא להקשות על הפטרייה לשגשג עד שחשים הטבה בריאותית של ממש.

מדוע ואיך הקנדידה מובילה לעצירות?

קנדידה המשגשגת בסביבת המעי האנושי, יוצרת עם הזמן תנאים אידאליים לחסימה במעי המבטאת בעצירות. הפטרייה ניזונה מפחמימות וסוכרים אשר מצויים בשפע בגופם של הרבה אנשים. כאשר היא מעכלת את חומרי התזונה הללו, היא עלולה אף לשלוח "זרועות" ארוכות אשר מביאות להשפעות בריאותיות מאוד לא נעימות. כאשר הדיאטה לא מאוזנת, עיכול הסוכרים יוצר מעין תסיסה אשר גורמת ל"פקק". בנוסף, עלולים לחוש תסמינים נוספים כגון קושי להירדם או שינה לא רציפה.

האם שינוי בתזונה יעיל נגד קנדידה?

דרך הפתרון הראשונית המומלצת לסובלים מעצירות וקנדידה היא לשנות את תכולת המעי. במילים יותר פשוטות – שינוי לתזונה נכונה הופך את תהליך העיכול לטוב יותר, מקל על חיידקים ידידותיים והורס את תנאי המחיה הרצויים לשמרים. לדוגמה, עדיפים מאכלים מלאים כגון אורז מלא או קמח מלא, על פני מוצרים מעובדים. הפחתה של צריכת סוכרים (לרבות סוכר פירות) מביאה לרוב לשיפור מאוד דרמטי. מחקרים מראים שגם לקטוז, מוצרי חלב ואלכוהול קשורים עם קנדידה. לצד זאת, מומלץ גם לקיים שגרה של פעילות גופנית וגם תרגילי רגיעה. כל זאת, ביחד עם מנוחת לילה טובה מקשים על השמרים, מחזקים את הגוף ומשפרים את פעילות המעיים.

האם פרוביוטיקה וסיבים אפקטיביים לניקוי המעיים?

צריכה של פרוביוטיקה, ממקור טבעי או בצורת תוספי תזונה, נחשבת למהלך רצוי נוסף. ניתן לצרוך חמוצים בכבישה ביתית או להשתמש בחמוצים על בסיס אורגני. בנוסף, מיצי ירקות, סלרי ובכלל, סיבים תזונתיים, ישפרו את ניקיון המעי ויביאו עימם השפעה מבורכת. לסיום, גם צמחי מרפא לחיזוק מערכת העיכול או אפילו טיפול הומיאופתי ממוקד, יכולים לעזור.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב חייגו עכשיו!

המרכז לטיפול ואבחון קנדידה​
המרכז לטיפול ואבחון קנדידה​

המרכז לטיפול ואבחון קנדידה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון קנדידה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון קנדידה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.​

אז מה היה לנו בכתבה:
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!