קנדידה ודלקות אוזניים – כיצד הפטרייה משפיעה על בריאות האוזן?

טיפול ואבחון קנדידה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון קנדידה!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב חייגו עכשיו!

קנדידה ידועה בתור פטריית שמרים אשר מתיישבת במערכת העיכול. כאשר ניתנים לה תנאים אידיאליים לשגשוגה, היא עלולהקנדידה ודלקות אוזניים להשפיע לרעה על הגוף ועל מצב הרוח גם יחד. וגם אם נדמה שהקשר בין המעיים לבין האוזניים קלוש, שימו לב לעובדה הבאה. בקרב הסובלים מקנדידה, ניתן למצוא יותר דלקות וכאבים באוזניים. אז מה הקשר בין קנדידה ודלקת אוזניים, איך אפשר לטפל ומה רצוי לעשות.

באילו תנאים קנדידה משגשגת?

במעיים האנושיות, גדלה שורה של חיידקים ידידותיים לצד טפילים מזיקים. בעוד שחלק מהחיידקים חיוניים לצורך עיכול תקין של המזון, פטריית השמרים מזן הקנדידה עלולה להביא לסימפטומים מזיקים, לא נעימים ומטרידים. מומחים מסבירים כי כאשר קיים שילוב של גורמים, למשל תזונה המבוססת על פחמימות פשוטות וסוכר, חולשה של מערכת החיסון ולעיתים גם מחלות רקע, הקנדידה פורחת ומשגשגת. בין היתר, היא מביאה לבעיות במערכת העיכול כמו גם עצירות. היא גורמת לפטרת באברי המין או בפי הטבעת. היא יכולה לגרום לפצעים בפה וזיהומים על פני העור. כמו כן, היא עלולה גם לפגוע באוזניים ולגרום לדלקות שקשה לרפאן. ולמה זה קורה? למשל, בגלל שימוש רווח בציבור, באנטיביוטיקה שמחלישה את הגוף. בגלל אלרגיות וחולשה של מערכת החיסון. בגלל אי שקט וסטרס או דיכאון, חרדות וקשיים רגשיים אחרים.

האם כל קנדידה גורמת לדלקות באוזניים?

בספרות הרפואית ניתן למצוא דעות שונות, לפעמים מנוגדות, אודות השפעת הקנדידה על האוזניים. באופן מסורתי, נטען כי לקנדידה אין כל השפעה שלילית. יחד עם זאת, בדיקות עדכניות מגלות כי לא כך הוא. כאשר השימוש באנטיביוטיקה או התזונה עתירת הפחמימות מחזקים את הקנדידה, היא שולחת זרועות ונודדת גם מחוץ למעי. השפעה המתגברת, שמחלישה את הגוף, מביאה אצל חלק מהמטופלים לדלקות אוזניים חריפות או ממושכות. לא בכל מצב שבו ניתן לזהות קנדידה בגוף, תיווצר בעיה. רק כאשר קיימת התפרצות, תופעה של דלקות ויתר התסמינים המציקים תהפוך לבעיה.

אילו תנאי רקע נוספים גורמים לדלקות אוזניים?

פטריה ודלקות אוזניים מופעים בשכיחות גבוהה לאחר חבלה באוזן, לאחר מחלות חום, חשיפה למים לא נקיים, הצטברות מים באוזן, טפילים. כתוצאה מדלקת או פטריה באוזניים, האוזן עלולה להפריש נוזלים וחומרי פסולת שגורמים לחסימה וכאב. כדאי להדגיש כי שגשוג של הקנדידה, בשל שימוש בתרופות, תזונה לא בריאה, שימוש בסטרואידים, לא יוביל אך ורק לדלקות באוזניים. במקביל, ניתן לצפות גם לדלקות בסביבות נוספות, למשל בגרון או בנרתיק. פטריות באיברי המין או פצעים בפה, גם הם מהווים סימפטום של פטריות השמרים המזיקות.

ממצא נוסף שהתגלה, שימוש מוגזם באנטיביוטיקה הביא לעליה בכל הסימפטומים הללו, גם בקרב ילדים ופעוטות. יתכן מאוד שזו הסיבה שחלה עליה בדיווח על דלקות אוזניים וגרון, שהופכות לבעיה כרונית. במקביל, ישנם סימנים נוספים אשר עשויים להשפיע. למשל, חולשה של הגוף, ירידה במצב הרוח, ראיה מטושטשת. כמובן שיש לשלול מצבים רפואיים אחרים שגם הם משפיעים. הסיבה שהתסמינים מגוונים למדי נובעת מכך שהפטרייה הזאת עלולה לנדוד ברחבי הגוף, ולהתיישב באזורים החלשים והמוחלשים, אצל כל אחד ואחד.

כיצד ניתן לטפל?

מגוון אמצעים יכולים לסייע, בדלקות אוזניים ובנוכחות של קנדידה. למשל:

  • טיפות אלחוש להקלת כאב אוזניים.
  • שימוש בחומרים מחטאים, לטיפול בדלקות.
  • הפחתת שימוש באנטיביוטיקה, תוך היוועצות עם הרופא.
  • חיזוק הגוף על ידי מנוחה והירגעות.
  • שמירה על האוזן יבשה, חשוב למנוע כניסה מים ולהקפיד על ניקיון שוטף.
  • הפחתה במזונות המאפשרים לקנדידה לשגשג. אלה הם למשל פחמימות, ממתקים, אוכל מעובד.
  • לפי צורך, ניתן להיעזר בשיטות אלטרנטיביות כגון דיקור סיני, הומאופתיה כמו גם נטורופתיה.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב חייגו עכשיו!

המרכז לטיפול ואבחון קנדידה​
המרכז לטיפול ואבחון קנדידה​

המרכז לטיפול ואבחון קנדידה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון קנדידה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון קנדידה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.​

אז מה היה לנו בכתבה:
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!