פרוביוטיקה לסיוע בטיפול והתמודדות עם הקנדידה

טיפול ואבחון קנדידה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון קנדידה!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב חייגו עכשיו!

בשנים האחרונות מרבים לסקר את יתרונות הפרוביוטיקה מבחינה בריאותית. עדויות חשובות שתומכות ביתרונותה מגלות עובדה חשובה, שיכולה לעניין כל מי שסובל מקנדידה, על שלל תופעות הלוואי שנובעות ממנה.

עובדה זו היא שצריכת פרוביוטיקה לא רק מקדמת את הבריאות הכללית ולא רק מסייעת בהתמודדות עם מחלות שונות אלא גם מסייעת לגוף להתמודד ביתר קלות עם הקנדידה.

המעיים ומערכת החיסון

לא צריך תואר ברפואה או בביולוגיה בכדי לדעת שחלק חשוב ממערכת החיסון פועל בתוך כלי הדם. עם זאת, עובדה פחות ידועה היא שעיקר פעולתה של מערכת החיסון האנושית מרוכזת במעי. עובדה זו חשובה ביותר גם מבחינת הקנדידה וגם מבחינת פעולת הפרוביוטיקה.

הקנדידה, אותה פטריה מזיקה שגורמת לשלל סימפטומים גורמת לעיקר הנזק כאשר היא מתבסס במעי. התבססות הפטרייה במעי מאפשרת לה מאוחר יותר להרחיב את פעולתה ביתר קלות ולהגיע גם לאברי מטרה אחרים. כך, קנדידה במעי מצליחה גם להחליש את מערכת החיסון וגם להפריע למערכת העיכול, גם לגרום למצבים כמו חולשה כללית, עייפות וכאבי שרירים וגם להביא לפטריות בנרתיק או לכיבים ואפטות בפה.

באופן אבסורדי, לא מעט תרופות מרשם שנועדו למגר את הפטרייה המזיקה דווקא גורמות לנזק לטווח הארוך. חיסול הפטרייה האגרסיבי לא רק שלא מונע את חזרתה לאחר מכן אלא גם מביא לצעדי התגוננות והפרשת רעלנים המחלישים את הגוף עוד יותר. משום כך, בין אם מנסים למגר את הקנדידה באמצעים טבעיים ובין אם עושים זאת בתרופות מרשם, חשוב מאוד ללוות את הטיפול בפרוביוטקה.

תרופות מחלישות וקנדידה

לא רק טיפול שגרתי נגד קנדידה מחליש את הגוף ופוגע באוכלוסיית החיידקים הטובים שבמעי. גם מגוון רחב של תרופות מרשם שונות מחליש מאוד את אוכלוסיית החיידקים הידידותיים והמועילים (דבר שמסייע תוך כדי כך לפעילותה של הקנדידה). אנטיביוטיקה, סטרואידים, אפילו גלולות נגד הריון ממינים מסוימים יכולים להחליש את הגוף, להחליש את תפקודה של מערכת החיסון ולתרום לשגשוגם של חיידקים מזיקים ומעוררי מחלות. כאשר מתלווה גם קנדידה, הרי שהסימפטומים של מחלות שונות מתעצם וגם סימפטומים נוספים עשויים לטרוד את מנוחתו של החולה. למרבה המזל, כאן בדיוק נכנסת הפרוביוטיקה לתמונה.

פרוביוטיקה לחיזוק הגוף

עובדות חד משמעיות, תוצאה של מחקרים ועדויות ברורות מראות שפרוביוטיקה מסייעת לחיידקים הטובים לפעול במעי. למעשה, פרוביוטיקה גם מעלה של שיעורם של החיידקים הידידותיים שמסייעים לתפקוד גופני תקין ואשר מסייעים גם למניעת השגשוג של טפילים, פרזיטים, פטריות (קדידה וגם אחרות).

פרוביוטיקה מקדמת את חיזוק הגוף וחיזוק מערכת החיסון ויש לה משמעות מיוחדת בתקופות שבהן הגוף חלש, בתקופות שבהן הגוף עומד בפני מתקפה של חיידקים או ווירוסים ובתקופות שבהן סובלים מסימפטומים של קנדידה ומקושי של ממש לתפקד באופן רגיל וליהנות מאיכות חיים גבוהה. לכן, חשוב לזכור שלמרות שממליצים ליטול פרוביוטיקה במקביל לאנטיביוטיקה, יש לה גם ערך חשוב במניעת מחלות מלכתחילה, בהחלמה ובהתמודדות עם דלקות (למשל במערכת השתן), פטריות בנרתיק, אפטות באזור הפה, וכל אותן תופעות קשות שנגרמות בשל קנדידה.

תוסף תזונתי חשוב

פרוביוטיקה, אם כן, נחשבת לתוסף חשוב שמסייע לחיזוק הגוף והתמודדות עם קנדידה. אך השאלה היא באיזו צורה לצרוך אותה? פרוביוטיקה ניתן בהחלט לצרוך באמצעות אכילה של יוגורט (עם עדיפות ניכרת לסוגי ה"ביו"). עם זאת, במצבים שבהם סובלים מקנדידה פעילה, כאשר נזקקים לאנטיביוטיקה, כאשר סובלים מחולשה ניכרת ובשל מצבים נוספים שחורגים מהשגרה כדאי להיעזר בקפסולות של פרוביוטיקה. קפסולות אלה מכילים כמות הרבה יותר גדולה של חיידקי פרוביוטיקה ידידותיים ולכן – ההשפעה יותר טובה ויותר מהירה.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב חייגו עכשיו!

המרכז לטיפול ואבחון קנדידה​
המרכז לטיפול ואבחון קנדידה​

המרכז לטיפול ואבחון קנדידה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון קנדידה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון קנדידה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.​

אז מה היה לנו בכתבה:
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!