פטרת ועישון סיגריות

טיפול ואבחון קנדידה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון קנדידה!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב חייגו עכשיו!

ידוע לכל כי עישון איננו הרגל בריא. זאת, בלשון המעטה כמובן. רבות דובר על כך שעישון סיגריות גורם לתחלואה, סרטן ריאות, שבץ, פטרת ועישון סיגריותקשיים בתפקוד המיני וכן תמותה מוקדמת. אך לא רק למחלות ריאה, התקפי לב או קול צרוד מביאה ההתמכרות לסיגריות. בנוסף, נוצרת גם בעיה ממין אחר לגמרי, לכאורה פחות מהותית אך למעשה גם מציקה ביותר. נסביר כיצד העישון מעודד פטרת שעלולה לפגוע במקומות שונים בגוף, באופן לא צפוי, מציק ומפריע במיוחד.

מדוע מעשנים נמצאים בסיכון גבוה לסבול מקנדידה בלשון?

במהלך עישון הסיגריה (או כל מוצר עישון אחר, כגון נרגילה או סיגר), נחשף חלל הפה והלוע לעשן. בתוך העשן נמצאים עשרות אם לא מאות חומרים מזיקים. החומרים הללו צובעים את השיניים ומכתימים אותם. הם גם עלולים להביא לסרטן הלוע, גורמים לקול צרוד ומזיקים למיתרי הקול. אך בנוסף העשן, הניקוטין וכל יתר הרעלים גם מחלישים את הרירית שבפה. על הרירית, בחניכיים ובלשון מופיעים אפטות (פצעים) או פטרת ממין אחר.

מהי בעצם אותה קנדידה בלשון? מדובר על לא פחות ולא יותר מאשר זיהום מקומי, סימפטום של קנדידה שלרוב חבויה במעי שלנו. לצד העישון, גורמי הסיכון לכך כוללים שימוש מוגבר באנטיביוטיקה או סטרואידים, תזונה עתירת סוכרים, מצב נפשי רעוע. אגב, היובש בפה שנגרם תוך כדי עישון יוצר גם הוא תנאים נוחים במיוחד לפטרת שנראית כמו רקמה לבנה, במידה משתנה של חספוס. באזור הנגוע, בדרך כלל מרגישים אי נוחות, לפעמים מרירות, טעם רע, ריח לא נעים ואפילו כאב של ממש. כתוצאה מזה, חלה ירידה בהיגיינת הפה. קשה לצחצח את השיניים, לא נעים להשתמש במי פה צורבים וקשה להשתמש בחוט דנטלי.

מה הקשר בין עישון לבין פטרת ציפורניים? תתכוננו להפתעות

מלבד קנדידה, שהיא סוג של פטריה שתוקפת את הלשון, חוקרים מצאו קשה נוסף בין פטרת לבין עישון. מסתבר שבקרב מעשנים, גדול הסיכוי לסבול מפטרת הציפורניים. במיוחד, הדבר נכון לפטרת בציפורני הרגלים. אותה פטרת ציפורניים מזוהה בכמה סימנים. למשל, התעבות של הציפורן. שינוי הצבע, כלומר אובדן הצבע הבהיר והיפה, שהופך לצהבהב ולפעמים חום. פטרת לא מטופלת בציפורן גורמת להתרוממות של הציפורן ולכך מתלווים גם גירוד, עור אדום ולעיתים גם כניסת הגירוי מתחת לעור או בין הציפורניים.

מדוע זה קורה? על פי הסברה, מעשנים סובלים מפגיעה בכלי הדם. ירידה בזרימת הדם מורגשת היטב בפרט בגפיים התחתונות. כלומר, פחות חמצן מגיע אל האצבעות כך שזיהומים ופטריות תוקפים את האזור הזה ביתר שאת וביתר קלות. למרבה המזל, אין מדובר במצב בלתי הפיך. בפטרת ניתן לטפל תוך שימוש במשחות שונות, סטרואידים, לק רפואי מיוחד. מומלץ גם להקפיד על פדיקור רפואי ולעיתים הסרה של רקמת הציפורן הפגועה. יש לשים לב שטיפול חלקי בפטרת עלול להביא לצמיחה של פטרייה חזקה יותר ועמידה יותר. לרוב, הטיפול יחסית מתמשך. זאת מכיוון שציפורני הרגליים עבות וגם צומחות באטיות יחסית לציפורני כפות הידיים.

 עישון לא רק מגביר את הסיכוי לפטרת הוא גם מקשה על ההחלמה וריפוי

אם נזקקתם לסיבה נוספת וחשובה לחדול בהקדם מעישון, אנו מקווים שמאמר זה ייקח בכך חלק. לצד יתר בעיות הבריאות, פטרת מציקה בלשון או בכף הרגל ובהחלט לא נעימה. יתירה מכך, נדגיש כי כל עוד ממשיכים לעשן, הרבה יותר קשה להיפטר מן הפטרת. קנדידה בלשון גם היא נוטה לחזור בתדירות רבה, בקרב מעשנים. קיימות מגוון שיטות לגמילה מהירה יותר. תחליפי סיגריות, מוצרי אידוי, מדבקות ניקוטין או סדנאות לגמילה.

 

אולי יעניין אתכם לקרוא גם על:

גמילה מסיגריות – השיטה הבטוחה לגמילה מעישון בפגישה אחת

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב חייגו עכשיו!

המרכז לטיפול ואבחון קנדידה​
המרכז לטיפול ואבחון קנדידה​

המרכז לטיפול ואבחון קנדידה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון קנדידה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון קנדידה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.​

אז מה היה לנו בכתבה:
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!