קנדידה ופעילות גופנית

טיפול ואבחון קנדידה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון קנדידה!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב חייגו עכשיו!

פעילות גופניתפעילות גופנית היא חלק מתכנית הטיפול בקנדידה, אך אנשים רבים מתעלמים מחשיבותה. כשהתסמינים מחמירים, פעילות גופנית היא חלק חיוני מתהליך ההחלמה, ויש להשתמש בה כהשלמת תכנית התזונה וצריכת תוספי התזונה.

הפעילות הגופנית מסייעת לטיפול בקנדידה ומשפרת תסמינים כגון עייפות וערפול מוחי.

פעילות גופנית מגרה את מערכת הלימפה, האחראית על הסרת פסולת מהתאים. כשהמערכת אינה מתפקדת היטב, וירוסים, חיידקים ופטריות עשויים להצטבר בה, וליצור אזור רבייה נרחב להתפשטות קנדידה. הנעת הגוף מגבירה את זרימת הדם של נוזל הלימפה, ומבטלת במהירות מזיקים אלו, לפני שהם גורמים לבעיות.

הצטברות רעלים בגוף מובילה להגברת קנדידה

פעילות גופנית חיונית לקנדידה שכן היא מרפאת ומונעת את השבתה. יתר קנדידה הוא מצב המתרחש במהירות כשאדם חי בעצלתיים וצובר רעלים התורמים להצטברות שמרים זיהומיים בגוף. התרגילים משפרים את רמות החמצן בגוף, ובכך מסייעים למניעת בעיות בריאות רבות, כולל זיהומי שמרים.

ניקוי הגוף אפשרי באמצעות שיטות רבות, ותהליך זה חיוני לטיפול ביתר שמרי קנדידה. שמירה על ניקיון המעי הגס, פעילות גופנית ותזונה נכונה, תורמים להשגת רמה אידיאלית של צמיחת החיידקים בגוף.

התרגילים מובילים לתחושת נמרצות ומגבירים את המוטיבציה להקפיד על אכילה בריאה יותר. תזונה שאינה בריאה מאפשרת לחיידקים להצטבר בגוף, וכך, מחזור הפעילות הגופנית בשילוב עם אכילה נכונה מהווה מעגל קסמים אותו החיידקים מתקשים לשבור.

סוגי פעילות גופנית לקנדידה

מומלץ לצאת לטבע בכל הזדמנות אפשרית, להניע את הגוף ולהיפטר מקנדידה. הפעילות הגופנית צריכה להיות חלק מתכנית ההחלמה, ואף חלק משגרת החיים בעתיד. שמירת המוטיבציה מתאפשרת באמצעות עיסוק בפעילות גופנית אהובה, משחקי ספורט והתנסות בתרגילים שונים.

ניתן להתחיל עם עשרים דקות של הליכה נמרצת, ואז להמשיך בהדרגה עם חצי שעה. בסופו של דבר ניתן לבצע שעה של פעילות גופנית במשך חמישה ימים בשבוע. יש להימנע ממאמץ מוגבר מידי, שכן הוא עלול לפגוע ביותרת הכליה ולמעשה להחליש את המערכת החיסונית.

המפתח הוא לשמור על מוטיבציה, ולהקשיב לגוף בתשומת לב. מומלץ לשלב תרגילים לשיפור תפקוד הלב וכלי הדם עם מספר תרגילי הפחתת מתח כגון שחיה, הליכה נמרצת, ריצה, או תרגילי יוגה מרגיעים. פעילויות אלו משפרים אף את תפקוד מערכת הלימפה.

לחות מוגזמת על העור, לאחר הזעה, עלולה לגרום לפריחות שמרים באזורים כגון המפשעה, וקנדידה משגשגת בסביבה לחה. לכן מומלץ ללבוש בגדים עשויים כותנה במהלך האימון, להתקלח ולייבש היטב את הגוף לאחר כל אימון.

יתרונות פעילות גופנית לקנדידה

הגוף עשוי לצבור רעלים רבים המבוססים על התזונה והחשיפה לרעלים סביבתיים. פעילות גופנית יעילה לקנדידה שכן היא גורמת להזעת הרעלים מהגוף. גם רמת החומציות משפיעה על הצטברות הקנדידה ומהווה השפעה חיוביות ביותר על רמות ה-pH בגוף.

תרגילים גופניים מסייעים אף לשחרור עומסים בכבד. כשהכבד עמוס, הגוף אינו מסוגל לחסל את הקנדידה ותוצרי הלוואי שלה. הפעילות מפעילה מסלולי טיהור באיברים, ובכך מאפשרת סילוק יעיל של שמרים מתים וחומרי פסולת אחרים.

ההיבט החיוני ביותר של פעילות גופנית הוא שהיא משפרת את מצב הרוח, מגבירה את הרווחה ומקלה לחצים. יתרונות אלו חיוניים לטיפול בקנדידה היות ומתח גורם לעלייה ברמות הקורטיזון, העלאת רמת הסוכר בדם, והאכלת קנדידה. לכן הקלת רמות המתח בחיים מוביל אף להתאוששות מהירה מהמחלה.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב חייגו עכשיו!

המרכז לטיפול ואבחון קנדידה​
המרכז לטיפול ואבחון קנדידה​

המרכז לטיפול ואבחון קנדידה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון קנדידה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון קנדידה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.​

אז מה היה לנו בכתבה:
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!