נטורופתיה מסייעת לטיפול בקנדידה

טיפול ואבחון קנדידה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון קנדידה!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב חייגו עכשיו!

נטורופתיהלאור מקרים רבים שבהם הרפואה הקונבנציונלית מתקשה לספק מענה ראוי לבעיות רפואיות שונות, החלו מטופלים רבים להיעזר בשיטות של רפואה אלטרנטיבית. בין השיטות המובילות, שיכולות לסייע בין היתר גם לסובלים מקנדידה, מצויה שיטת הטיפול המכונה נטורופתיה.

חשוב להבין שגם נטורופתיה איננה תרופת קסם והיא מחייבת שימוש מדוד בתוספי מזון, הקפדה על תפריט ודיאטה נכונה ושימוש בכמוסות טבעיות במקרה הצורך.

מטפלים במהות, לא בסימפטום

מטפלים נטורופתים שצברו ניסיון רב בהתמודדות עם קנדידה מדווחים שההבדל העיקרי בינם לבין רופאים קונבנציונליים טמון בכך שהם מחפשים את הפתרון למהות הבעיה ולא רק לסימפטום חיצוני. קנדידה, כידוע, מאופיינת בסוגים שונים של סימפטומים, מה שמקשה לא פעם על האבחון. ישנם מטופלים שאצלם הקנדידה מופיעה בדמות של מערכת עיכול חלשה.

אצל אחרים מדובר בפעילות יתר של מערכת חיסונית חלשה, דבר שמביא לעייפות קיצונית. יש כאלה שחווים הופעה של דיכאון או מצבי רוח שונים, יש שסובלים מדלקות, למשל במערכת השתן ויש שסובלים גם מכאבי ראש, מיגרנות, או גירודים בעור.

שילוב אופטימלי, כך על פי הנטורופתיה, ישען על שינוי אורח החיים שיאפשר לגוף להילחם ולנצח את הקנדידה. התוספים שעליהם ממליצים הנטורופתים לא נועדו לחסל את פטריית הקנדידה שכן הדבר עשוי להביא דווקא להחלשת הגוף בשל יצירת רעלנים. התוספים, כמוסות הצמחים וההמלצות התזונתיות הנוספות יחזקו את הגוף ואת מערכת החיסון, דבר שישפר את האיזון, רמת התפקוד ויקטין את יכולתה של הקנדידה לשגשג, לפרוח, ולהזיק.

ניקוי מרעלים

טכניקה נטורופתית ידועה ממליצה על נקיטת צעדים לניקוי הגוף מרעלים. ניקוי מרעלים, שכוללים בין היתר גם את פטריית הקנדידה, יכול להיעשות באמצעות הגברת הצריכה של ירקות ומיצי ירקות על חשבון צריכת יתר של פחמימות וסוכרים. הקטנת צריכת הסוכר, המעטת שתיית קפה ותה, ויתור על צריכת משקאות ממותקים מקשים מאוד על הקנדידה לתפוס אחיזה בגוף. בנוסף, ממליצה הנטורופתיה, לעשות שימוש בחומרים אנטי אוקסידנטיים ונוגדי רעלים חזקים. בין היתר מדובר למשל בצריכה של חליטות עשב חיטה או שעורה או שימוש בכלורופיל. גם ארטישוק נחשב לבעל תכונות ניקוי נרחבות.

חיזוק מערכת החיסון

פטריית הקנדידה נמצאת בגוף האדם באופן טבעי אולם כדי שתיווצר בעיה צריכים להתקיים תנאים נוספים. מערכת חיסונית חלשה, למשל, או שימוש בתרופות שונות, אנטיביוטיקה, תרופות סטרואידיות וכיוצא באלה, מהווים כר פורה לסימפטומים השונים במערכת העיכול, דלקות בדרכי השתן, חולשה כללית וכן הלאה. חיזוק מערכת החיסון תשפר בהכרח את יכולת הגוף להתמודד כנגד הקנדידה.

שימוש באכניצאה, למשל נחשב ליעיל מאוד נגד קנדידה. בנוסף, גם תוספים שכוללים חיידקים ידידותיים כמו אצידופילוס יכולים לסייע לסובלים מהפטרייה המזיקה. תוסף זה מומלץ במיוחד למי שגופו נחלש עקב שימוש באנטיביוטיקה.

פעילות ממוקדת במעיים

כאשר סובלים מבעיות במעיים ובמערכת העיכול, לרבות בשל קנדידה, מומלץ לשלב תזונה מתאימה עם תוספים חיוניים. צריכה של מזונות עתירי סיבים או הוספת סיבים לתזונה הרגילה משפרת מאוד את המצב. כך גם שימוש בשמנים רבי עוצמה כדוגמת מיצוי אורגנו או מנטה. את השמנים הללו ניתן לצרוך גם בכמוסות מרוכזות, כך שהאפקט הטיפולי יהיה מהיר יותר ורב עוצמה. חלק מהמטפלים ממליצים גם להעלות את צריכת השום, כאשר ישנה עדיפות לצריכת כמוסות מרוכזות.

יש לציין שפעילות גופנית בהתאם לגיל ולמצב הבריאות מומלצת מאוד. כך גם הימנעות מעישון, והפחתת כמות הפחמימות הפשוטות וצריכת מוצרי החלב (למעט יוגורט מסוג ביו או חלב עיזים). חשוב מאוד לשלב בתזונה מזונות מלאים כגון חיטה מלאה ואורז מלא.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב חייגו עכשיו!

המרכז לטיפול ואבחון קנדידה​
המרכז לטיפול ואבחון קנדידה​

המרכז לטיפול ואבחון קנדידה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון קנדידה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון קנדידה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.​

אז מה היה לנו בכתבה:
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!