מתח נפשי כגורם לקנדידה

טיפול ואבחון קנדידה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון קנדידה!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב חייגו עכשיו!

מתח נפשי כגורם לקנדידהרבים נוטים לחשוב כי פטריית הקנדידה מתפרצת בגופנו יש מאין כתוצאה מכשל חיסוני ופוגמת במערכת העיכול, אולם, פטרייה זו נמצאת בגופנו מאז ומתמיד אלא שבמצב תקין בו נשמר האיזון בין הקנדידה לחיידקים המצויים בסביבת המעיים היא אינה מהווה כל נזק.

עם זאת, כאשר חל שיבוש בפעילות החיידקים הידידותיים המצויים באזור המעי, הדבר עלול לפגוע במערכת החיסון ולהוביל להתפשטותה של הקנדידה לאזורים שונים בגוף.

התפשטותה של הקנדידה באזורי הגוף השונים גוררת סימפטומים רבים וביניהם- כאבי בטן, דיכאון, כאבי שרירים, קשיי ריכוז, דחף למזונות עתירי שומן וסוכר, בעיות הורמונליות ועוד. מכיוון שתופעה זו מכילה סימפטומים כה רבים אשר עשויים להעיד על קיומן של בעיות רפואיות נוספות, הרי שפעמים רבות היא איננה מאובחנת בזמן, מצב אשר עלול לגרום לסיבוכים רפואיים נוספים ולהחמרת הסימפטומים הקיימים.

ישנם גורמים שונים המעוררים את התפשטותה של הקנדידה, בין אם מדובר בתרופות אנטיביוטיות או דיאטה לא מאוזנת, כאשר פעמים רבות מתח נפשי עלול לעורר את הקנדידה, שכן מצבי לחץ מתמשכים עשויים להשפיע על תפקודה של מערכת החיסון ולעורר בעיות רפואיות שונות בין אם מדובר בליקויים הורמונליים או בבעיות במערכת העיכול.

כיצד לחץ נפשי עלול לעורר קנדידה?

כאשר הגוף מאותת על מצוקה נפשית, בלוטת יותרת המח נכנסת להילוך גבוה ומשחררת כמות גבוהה של הורמוני לחץ, וביניהם הקורטיזול. אמנם הורמון זה לכאורה מאפשר פעילות תקינה של מערכת החיסון וממריץ את האנרגיה המוזרמת לגוף, אולם מדובר בחומר בעל מאפיינים דלקתיים.

מצב זה מוביל להרעה הדרגתית במצבה של מערכת החיסון, שכן המאפיינים הדלקתיים של הקורטיזול מתחילים לתת אותותיהם. משלב זה והלאה הקורטיזול מאט את פעילותו, אולם נוצר דיכוי משמעותי של מערכת החיסון.

כאשר מערכת החיסון מדוכאת, הדבר עלול לשבש את תפקודה של מערכת העיכול ולפגום בויסות המטבולי של הגוף, שכן קנדידה עלולה לעורר תופעות הורמונליות שונות זאת כתוצאה מפגיעה מטבולית במערכת העיכול.

כך גם לחץ נפשי כשלעצמו עלול להוביל לבעיות מטבוליות שונות המעוררות את הקנדידה, שכן מצבי מתח מתבטאים פעמים רבות בצריכה מוגברת של סוכרים ומזונות עתירי שומן אשר עלולים לפגוע במערכת העיכול וליצור בעיות מטבוליות שונות המבטאות תסמינים מוכרים של התרחבות הקנדידה.

כיצד להתמודד עם מצבי הלחץ המובילים להתפשטות הקנדידה?

אמנם מתח נפשי לא בהכרח מהווה גורם להתפרצות הקנדידה, אולם התמודדות יעילה עם מצבי דאגה ומתח מסייעת למנוע הופעה של תופעות גופניות רבות ואף להקל על ההתמודדות עם תסמיני הקנדידה במקרה שהיא מתפשטת בגוף.

אנשים רבים השרויים במתח נפשי, נוטים להתעלם מכך ולפתח הרגלים מזיקים לצורך הסחת הדעת מהמצב בו הם נתונים, בין אם מדובר באכילה מופרזת או בהתמכרות לאלכוהול. דרך נוספת להסיח את הדעת ולשפר את המצב הבריאותי בו זמנית היא פעילות גופנית מתונה ועקבית כמו- יוגה הליכה או ריצה, שכן פעילויות אלה עשויות לשחרר ולהרפות את הגוף ובכך להפיג את המתח בו הגוף שרוי.

גם טכניקות הפריה ונשימה כמו מדיטציה ודמיון מודרך עשויות לשכך מצבי לחץ ודאגה, כאשר מסגרת קבוצתית מתאימה עשויה לסייע בתהליך.

אנשים רבים השורים במצבי לחץ ודאגה נוטים לשקוע בעצמם ולהימנע מפעילויות חברתיות, אך נראה כי שיחה גלויה עם חבר קרוב וכן השתתפות בפעילויות פנאי כאלה ואחרות עשויות לשפר את ההרגשה הכללית ולהקל על ההתמודדות עם המצב.

כיצד ניתן להתמודד עם התפרצות הקנדידה?

כשם שחשוב להתמודד באופן יעיל עם מצבי מתח וחרדה על מנת למנוע את התפשטותה של הקנדידה, כך יש לטפל בתסמיני הקנדידה השונים באם היא מתפרצת.

טיפול בתסמיני הקנדידה בא לידי ביטוי באופנים שונים בין אם באמצעות טיפול קונבנציונלי הכולל שימוש בתרופות, ומשחות אנטי דלקתיות לצורך ריפוי תסמיני הדלקת, או באמצעות טיפול טבעי הכולל תזונה בריאה ומאוזנת נטולת מזונות אשר עלולים לעורר את התפשטותה של הקנדידה כמו- סוכרים או מזונות מטוגנים ושומניים, תוספי תזונה וצמחי מרפא יעודיים לצורך מיגור תסמיני התופעה וכן פעילות גופנית מתונה לשחרור והפגת המתחים העצורים בגוף.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב חייגו עכשיו!

המרכז לטיפול ואבחון קנדידה​
המרכז לטיפול ואבחון קנדידה​

המרכז לטיפול ואבחון קנדידה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון קנדידה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון קנדידה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.​

אז מה היה לנו בכתבה:
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!