מי כסף קולואידים – סכנה בריאותית

טיפול ואבחון קנדידה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון קנדידה!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב חייגו עכשיו!

מי כסףקולואיד הוא מונח המשמש לתיאור של תערובת כמעט אחידה (הומוגנית) המורכבת משני חומרים שונים. הקולואיד מורכב ספציפית מחלקיקים זעירים של חומר מסוים (פאזה מפוזרת בשפה המקצועית), המפוזרים בצורה אחידה יחסית בתוך חומר אחר שחלקיקיו מקיפים את החלקיקים של החומר המפוזר בתוכו (פאזה רציפה). הגודל של החלקיקים המפוזרים נע בין ננומטר למיקרון.

רבות מהתערובות המוכרות לנו הן למעשה קולואידים. כך לדוגמה עשן הוא קולואיד המורכב מפיח ואוויר, קצפת היא קולואיד של גז בתוך נוזל והדבר נכון גם בנוגע לקצף גילוח. במאמר שלפניכם נפרט אודות מי כסף קולואידים, כלומר קולואיד המורכב מחלקיקי כסף ומים.

כיצד מייצרים מי כסף קולואידים?

את מי הכסף ניתן לייצר בצורות שונות, אך השיטה המרכזית שנעשה בה שימוש היא טבילה של אלקטרודות חשמליות המיוצרות מכסף טהור במים מזוקקים. בין האלקטרודות ישנו מתח חשמלי הגורם לפירוק יוני הכסף מהאלקטרודות. בסופו של התהליך נוצר ריכוז מסוים של כסף בתוך המים כשאת הריכוז נהוג למדוד ביחידות של ppm (ראשי התיבות של parts per million או חלקים למיליון).

האיסור לשווק מי כסף קולואידים כתרופה

מאחר ולא נמצאו כל הוכחות לכך שמי כסף קולואידים הינם בעלי סגולות תרפויטיות מכל סוג שהוא ובשל העובדה שמוצרים רבים ששווקו לציבור הרחב היו בעלי איכות ירודה מאוד, הוחלט בשנת 1999 לאסור את השיווק של המוצרים האלו בארצות הברית כמוצרים בעלי סגולות רפואיות.

הייתה זו הנחיה מפורשת של מנהל המזון והתרופות האמריקאי, התקפה אף היום, לפיה לא זו בלבד שאין למכור את המוצרים האלו בתור מוצרי בריאות, אלא שאין גם לפרסם אותם ככאלה. חוקים דומים נחקקו במדינות רבות אחרות כמו לדוגמה באוסטרליה בשנת 2002. עם זאת, מי כסף נמכרים גם היום בתור תוסף מזון.

הסכנות שבצריכת מי כסף

לא זו בלבד שלא נמצא עדיין במחקרים מדעיים כי מי כסף הינם בעלי סגולות תרפויטיות, אלא שצריכה של מי כסף עשויה להוביל לסכנות בריאותיות שונות. בין היתר מדובר על מחלת הארגיריה. מחלה זו יכולה להתפתח על רקע נשימה, שתייה או אכילה של תרכובות כסף. התסמין המרכזי של מחלה זו הוא שינוי של צבע עור החולה לאפור-כחול או כחול. תסמין זה אינו הפיך, אלא פרמננטי. זה המקום לציין כי המקרים האחרונים של מחלה זו, שדווחו בספרות המקצועית, הם תוצאה של שימוש במי כסף קולואידים כתכשיר מתחום הרפואה המשלימה.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב חייגו עכשיו!

המרכז לטיפול ואבחון קנדידה​
המרכז לטיפול ואבחון קנדידה​

המרכז לטיפול ואבחון קנדידה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון קנדידה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון קנדידה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.​

אז מה היה לנו בכתבה:
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!