למיסיל – קרם טיפולי לקנדידה

טיפול ואבחון קנדידה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון קנדידה!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב חייגו עכשיו!

למיסיללמיסיל קרם הוא תכשיר למריחה על העור המשמש לטיפול בפטרת העור. המרכיב הפעיל בתכשיר נקרא Terbinafine hydrochloride, תרופה אנטי פטרייתית מסוג allymine. מרכיב זה נמצא גם בטבליות אנטי פטרייתיות הנקראות למיזיל טבליות 250 מ"ג.

בדרך כלל נעשה שימוש בקרם למיסיל לטיפול בזיהומי עור שטחיים כמו לדוגמה tinea pedis או tinea corporis ואילו בטבליות למיזיל נעשה שימוש בעיקר לטיפול בפטרת הציפורניים, שכן במקרה הזה הזיהום מתמקם מתחת לפני השטח של העור, באזורים אליהם הקרם לא מצליח לחדור.

כיצד פועל התכשיר?

המרכיב הפעיל בתכשיר מעכב את אחד מהאנזימים הפטרייתיים, הנקרא squalene epoxidase. אנזים זה נחוץ ליצירת הממברנה של תאי הפטרייה וכתוצאה מהפגיעה בפעילות שלו, ההרכב של הממברנה לוקה בחסר והתא עובר פירוק.

נגד איזה זנים של קנדידה יעילה התרופה?

Terbinafine הינו בעל השפעה פנגוצידית (פועל לחיסול הפטרייה) על candida parapsilosis ובעל השפעה פנגוסטטית (מעכב את התפשטות וצמיחת הפטריה) נגד candida albicans. באופן כללי התרופה בעלת השפעה בינונית על זיהומי קנדידה, עם 65% ריפוי בלבד לאחר שבועיים עד ארבעה שבועות של טיפול.

מה הן תופעות הלוואי של למיסיל קרם?

לצד ההשפעה הרצויה של למיסיל קרם, עשויות להתפתח תופעות לוואי שונות כשבין היתר מדובר על גרד באזור המריחה, קילופי עור, שינויים בגוון העור בדגש על אדמומיות, צריבה וכאבים בעור, יובש בעור ואקזמה. תופעות לוואי המחייבות פניה מהירה לטיפול רפואי הן תופעות שיש בהן כדי להעיד על תגובה אלרגית לאחד ממרכיבי התכשיר. בין היתר מדובר בקשיי נשימה, קשיי בליעה, נפיחות בגרון, בלשון, בשפתיים או בפנים וגרד חמור בעור המלווה באדמומיות או בשלפוחיות המורמות מעל פני השטח של העור.

מה הן תופעות הלוואי של למיזיל טבליות?

  • תופעות לוואי שכיחות מאוד שעשויות להופיע במטופל אחד מתוך כל עשרה מטופלים – כאבי שרירים ומפרקים, פריחה עורית, אובדן של התיאבון, תחושת מלאות בטנית, שלשולים, צרבת, כאבי בטן קלים ובחילות.
  • תופעות לוואי שכיחות שעשויות להופיע במטופל אחד עד עשרה מטופלים מתוך כל מאה מטופלים – כאבי ראש.
  • תופעות לוואי שאינן שכיחות, שעשויות להופיע במטופל אחד עד עשרה מתוך כל אלף מטופלים – שינויים בחוש הטעם עד כדי אובדן חוש הטעם. תופעה זו בדרך כלל חולפת תוך שבועות מספר לאחר הפסקת הטיפול. בכל מקרה שבו היא נמשכת מספר ימים, יש לפנות לרופא המטפל. בין היתר תופעה זו עלולה להוביל לאובדן התיאבון ולירידה במשקל.
  • תופעות לוואי נדירות שעשויות להשפיע על מטופל אחד עד עשרה מתוך כל עשרת אלפים מטופלים – בעיות בתפקוד הכבד.
  • תופעות לוואי נדירות במיוחד, שעשויות להשפיע על פחות ממטופל אחד מתוך כל עשרת אלפים מטופלים – זאבת אדמנתית מערכתית, נשירת שיער, ירידה בריכוז תאי דם מסוימים, תגובה אלרגית, תגובה עורית דמוית פסוריאזיס, עקצוצים בעור, אובדן התחושה בעור, סחרחורות והחמרה בפסוריאזיס.

מה הוא המינון המומלץ לשימוש בלמיסיל קרם?

כשמדובר בפטרת המפשעה, פטרת כף הרגל בין אצבעות הרגליים או פטרת הגוף, יש למרוח את הקרם באזורים הנגועים בפטרת במשך שבוע ימים, פעם אחת עד פעמיים ביום. במקרה של פטרת כף הרגל המופיעה בצידי הרגל או בכף הרגל, יש למרוח במשך שבועיים, פעמיים ביום. אם התכשיר משמש לטיפול בפטריית שמש (פיטריאסיס ורסיקולור), יש למרוח פעם עד פעמיים ביום במשך שבועיים.

המינון של טבליות למיזיל בהתאם להנחיות הרופא ומשך השימוש בתרופה משתנה בהתאם לדרגת החומרה של הזיהום הפטרייתי, בסוג הזיהום ובאזור המושפע מהזיהום בגוף.

 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב חייגו עכשיו!

המרכז לטיפול ואבחון קנדידה​
המרכז לטיפול ואבחון קנדידה​

המרכז לטיפול ואבחון קנדידה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון קנדידה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון קנדידה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.​

אז מה היה לנו בכתבה:
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!