כוססים ציפורניים באופן אובססיבי? היזהרו מפטרת

טיפול ואבחון קנדידה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון קנדידה!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב חייגו עכשיו!

כסיסת ציפורניים עשויה להיראות כמו הרגל שולי, לא משמעותי ובלתי מזיק. מי שמוצא את עצמו כוסס ציפורניים רק לעיתים רחוקות,כוססים ציפורניים באופן אובססיבי? היזהרו מפטרת יתכן מאוד שזהו המצב. אבל אם ההרגל הזה כבר נעשה לאובססיבי, כפייתי ובלתי ניתן לשליטה, אז זה כבר בעיה. נסביר למה אנשים כוססים ציפורניים וכיצד זה קשור להופעת פטרת. כמו כן, כמה פתרונות יעילים וטובים.

מדוע בעצם אנשים כוססים ציפורניים באופן אובססיבי?

כסיסת ציפורניים נחשבת לסימן היכר של עצבנות או דאגנות. ואכן, בקרב אנשים הסובלים מדאגנות כפייתית או מחרדה, שיעורי הכסיסה הכפייתית עולים פלאים. אבל, כל אחד עלול להתחיל לכסוס ציפורניים, גם ללא נטייה מיוחדת לדאגה או סטרס ולחץ. הסיבה יכולה להיות מבחן חשוב שמעורר התרגשות או ראיון עבודה לתפקיד מעניין. כל אירוע יוצא דופן שמעורר קצת פרפרים בבטן. הבעיה, המרחק בין כסיסה חד פעמית לבין כסיסת ציפורניים אובססיבית איננו גדול כפי שנדמה.

מטפלים בהתמכרויות מסבירים שבכולנו ישנה נטייה להתמכר להרגלים. כלומר, כאשר אנו מתנסים בהרגל כלשהו, בין אם טוב ונעים ובין אם רע ומזיק, צורת ההתנהגות הזאת עלולה די מהר להפוך להרגל אוטומטי. כלומר, אנו נתחיל לבצע פעולה מסוימת כגון גירוד באוזן או כסיסת ציפורניים, מבלי אפילו להיות מודעים לכך. הבעיה עם כסיסת ציפורניים היא זו: ההרגל הזה חושף אותנו לנזקים שונים ובהם, גם פטרת בציפורניים.

מהם הצדדים השליליים בכסיסת ציפורניים?

כל מי שסבל פעם מפטרת יודע עד כמה שזה לא נעים ומפריע. גרוע מכך, פטרת הינה בעלת נטייה להדביק אזורים סמוכים. לדוגמה, מי שסובל מפטרת בציפורן אחת ולא מטפל בזאת, עלול לגלות כי הציפורן עצמה הופכת נגועה עד לעומק הרקמה. לאחר מכן, ציפורניים סמוכות או אפילו אצבעות מתחילות לגרד, להתנפח ולצרוב.

אם אתם צריכים סיבות לחדול מהרגל זה, של כסיסה, שהוא בלתי אסתטי בעליל, הרי שנוכל להצביע על כמה מהן:

  • מתחת לציפורן עשויים להתחבא להם לא רק פטריות אלא גם בקטריות.
  • בבדיקות מעבדה התגלה כי מתחת לציפורניים, אצל מרבית האנשים, נמצאים חיידקי אי קולי. חיידקי צואה שמעוררים כאבי בטן, קלקולי קיבה ואף מחלות קשות מזה.
  • מי שכוסס או כוססת ציפורניים עלול גם להידבק בתולעי הקיבה וכן בטפילים אחרים. הללו נפוצים במיוחד בקרב ילדים אך עלולים להזיק גם למבוגרים.
  • מבחינה אסתטית, ציפורן יפה ושלמה נחשבת אסתטית יותר, ובצדק. מדענים מסבירים כי שלמות הציפורן מהווה איתות של בריאות גם לבני המין השני. כלומר, כל מי שנמצא עמוק בסצנת הדייטינג, ציפורן קצוצה משדרת איתות הפוך מכפי שהייתם רוצים לשדר.

כיצד כסיסת ציפורניים קשורה לפטרת?

בשלב זה נרצה להדגיש כי בכסיסת ציפורניים, נגרם נזק למרקם, באופן שעלול להועיל לפטרת. אמנם ציפורן כסוסה לרוב איננה כואבת, אבל המשטח הפגום נוח יותר לפטרת. קל לה יותר להתיישב במקום זה כמו שקל לה יותר להתיישב בכל אזור מוחלש בגוף. למותר לציין כי הכסיסה כשלעצמה עלולה להעצים תחושה של אי נוחות, עצבנות ודאגה, עובדות שגם הן מקשות על מערכת החיסון להתמודד עם פטריות, דלקות ומחלות בכלל.

איך משקמים ציפורניים שנפגעו הן מכסיסה והן מפטרת?

גם מכסיסת ציפורניים ואף מפטרת הציפורן אפשר להיגמל ולהירפא. למשל, קיים לק או ג'ל מיוחד שידוע באפקט הכחדת הפטרת בציפורן ובסביבתה. באופן דומה, קיים לק בעל מרירות, אשר מסייע להיגמל מן הכסיסה המציקה. כדאי להשקיע בטיפוח הציפורן, טיפולי מניקור ופדיקור קבועים. ההשקעה הזאת מוציא מן החשק להמשיך ולכסוס. במידה ומרגישים חרדים או מדוכאים, טיפול פסיכולוגי שמנטרל את המועקה יועיל גם הוא.

 

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

שוב הפטריה חזרה? יש טיפול טבעי לבעיה!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב חייגו עכשיו!

המרכז לטיפול ואבחון קנדידה​
המרכז לטיפול ואבחון קנדידה​

המרכז לטיפול ואבחון קנדידה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון קנדידה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון קנדידה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.​

אז מה היה לנו בכתבה:
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!