כורכומין לסיוע בריפוי טבעי של קנדידה

טיפול ואבחון קנדידה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון קנדידה!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב חייגו עכשיו!

כורכוםכורכום הוא אחד מהתבלינים המפורסמים ביותר, והוא מוכר במקומות שונים בעולם מזה מאות אם לא אלפי שנים. מלבד השימושים של הכורכום כתבלין שמוסיף טעם וכן גם צבע לתבשילים ולמאכלים שונים, מסתבר שתבלין זה כולל גם חומר פעיל בעל סגולות רפואיות חשובות ביותר.

חומר זה, שנקרא כורכומין, יכול לסייע בשורה של מחלות ומצבים רפואיים, ובין היתר יש בו תועלת רבה גם לאנשים הסובלים מקנדידה.

ללא תופעות לוואי

קנדידה הוא השם המקובל לסוג של פטרייה שנמצאת בגוף האדם באופן טבעי. במצבים מסוימים, כגון כאשר ישנה פגיעה במערכת החיסון, כתוצאה מנטילת תרופות שונות (כגון סטרואידים) וכן כתוצאה מטיפולים רפואיים, מחלות או בעיות במערכת העיכול או במערכת המין, עשויה הקנדידה להפוך לבעיה של ממש, סוג של זיהום בעל השלכות לא פשוטות.

חלק מהטיפולים הקונבנציונליים לאנשים הסובלים מקנדידה עשוי להביא לתופעות לוואי רציניות ביותר. חלק מתרופות (כגון סטרואידים) עשויים להביא להקלה חלקית בסימפטומים בלי למגר את הקנדידה עצמה. לעומת כל אלה, טיפול בכורכומין לבעיית הקנדידה מאופיין בכך שהוא בטוח לגמרי לשימוש ואין לו כל תופעות לוואי.

מחקרים מציינים באופן חד משמעי שצריכה של כורכומין, בין אם באמצעות תבלין הכורכום ובין אם באמצעות תמציות מרוכזות או קפסולות, בטוחה לשימוש לילדים ולמבוגרים לגברים וכן לנשים (לרבות נשים הרות או מיניקות). בקרב לא מעט מהסובלים מקנדידה – מדובר בבשורה חשובה, שיכולה להביא למהפך בשיפור איכות החיים.

כורכומין ובריאות

תבלין הכורכום נחשב ברפואה המסורתית והעממית לבעל סגולות בריאותיות יוצאות מהכלל. מחקרים של השנים האחרונות מראים שהכורכומין מוכיח את עצמו כיעיל ביותר כנגד מגוון רחב של מחלות ומצבים רפואיים לרבות הקנדידה.

  • כורכומין מסוגל לסייע בין היתר למגוון רחב של בעיות עיכול ובעיות מעיים. יש לציין שמכיוון שקנדידה פוגעת ומפריעה בקרב לא מעט אנשים גם לפעילות מעיים תקינה, יש לכך אפקט משמעותי ביותר.
  • כורכומין מסוגל לסייע בבעיות שונות שבאות לידי ביטוי במצבי דלקת. סימפטומים של גירוד או כאב, צריבה או אדמומיות בנרתיק מלווים לא מעט נשים הסובלים מדלקת כמו גם מקנדידה וגם כאן – יש לכורכומין תפקיד חשוב בריפוי.
  • בנוסף, יש השפעה חיובית גם בקרב הסובלים מבעיות רפואיות נוספות, מחולשה של מערכת החיסון, בהקטנת הסיכון למחלת הסרטן ובמצבים נוספים.

ראוי לציין שגם אם המנגנון שלפיו מסייע הכורכומין לסובלים מקנדידה וממחלות אחרות לא ברור עדיין באופן שלם, הראיות התומכות ביעילות הינן משמעותיות בהחלט.

כיצד לשפר את ההשפעה

חשוב להבין שלא תמיד מספיק לצרוך את תבלין הכורכום לבדו בכדי ליהנות מהשפעה המועילה של הכורכומין על הבריאות הכללית וכאמצעי נגד קנדידה בפרט. לצד המחקרים התומכים ביעילות הכורכומין נמצא שיש לנקוט כמה צעדים לשיפור היעילות. למשל:

  • שילוב עם מזון שומני – שילוב של כורכומין עם מיני מזונות שונים ובפרט עם מזון שומני משפרים את ספיגת הכורכומין במעיים. ההבדל בספיגה הינו משמעותי ביותר.
  • ריכוז חומר פעיל – על מנת לשפר את ההשפעה עבור הסובלים מקנדידה ניתן לצורך את הכורכומין באופן מרוכז, מעבר למקובל בתבלין המוכר. קפסולות של כורכומין, למשל, שניתן לרכוש בבתי טבע ובחנויות נבחרות, מכילות הרבה יותר חומר פעיל מכפי שניתן לצרוך בתיבול מקובל.
  • גם כפעילות מונעת – ניתן לצרוך כורכומין גם כאשר סובלים מקנדידה פעילה וגם לאחר הריפוי, כאשר רוצים להימנע מהתפרצות נוספת. כאשר מדובר בפעולת מניעה ניתן לצרוך כמות מופחתת של החומר הפעיל. כאשר מדובר בפעולת ריפוי, יש צורך לצרוך כורכומין באופן סדיר ובכמות מרובה יותר.

 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב חייגו עכשיו!

המרכז לטיפול ואבחון קנדידה​
המרכז לטיפול ואבחון קנדידה​

המרכז לטיפול ואבחון קנדידה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון קנדידה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון קנדידה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.​

אז מה היה לנו בכתבה:
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!