כאבים שנגרמים מקנדידה

טיפול ואבחון קנדידה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון קנדידה!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב חייגו עכשיו!

כאביםסימני ותסמיני זיהום קנדידה משתנים בהתאם למיקום הזיהום. כשהיא מתרחשת במעיים, היא מתבטאת בכאבים. 

התסמינים האופייניים ליתר קנדידה במעיים הם כאבי בטן, גזים, נפיחות, התכווצויות, תסמונת מעי רגיז, גרודים בפי הטבעת, קוליטיס, צרבת, ריפלוקס, בעיות עיכול ועייפות קיצונית לאחר האכילה.

בקרב נשים, תסמיני הזיהום בנרתיק הם הפרשה לבנה סמיכה הממגרת את הרקמות החיצוניות בנרתיק ובסביבתו. קנדידה בנרתיק מתבטאת בדרך כלל בגרוד, כאבים במהלך קיום יחסי מין או צריבה עם מתן שתן.

השפעות הקנדידה על כאבים בגוף

ללא טיפול, קנדידה עשויה לחדור דרך דפנות המעיים, אל מחזור הדם, להתפשט ברחבי הגוף ולהשפיע על מערכת העיכול, מחזור הדם, מערכת הנשימה, המערכת האנדוקרינית, מערכת העצבים, מערכת ההפרשה, הרבייה והחיסון.

מערכת חיסונית מוחלשת

במצב זה, זיהומי הקנדידה עשויים להשפיע על איברים פנימיים שונים ולגרום לכאב או חוסר תפקוד האיבר. אנשים עם מערכות חיסוניות מדוכאות כתוצאה מאיידס, טיפולי כימותרפיה, סטרואידים או מצבים אחרים, סובלים כאבים הנובעים מזיהום ושט במערכת העיכול העליונה.

זיהום זה מתרחב מהפה והוושט אל הקיבה, וגורם לכיבים כואבים בכל מערכת העיכול, מה שמכאיב אף על בליעת נוזלים. אם הזיהום מתפשט למעיים, תפקוד הספיגה נפגע. אנשים במצב זה נמצאים בסכנת התייבשות, חווים כאבים קשורים באזור עצם החזה, בבטן העליונה או סובלים מבחילות והקאות. אם הקנדידה חודרת לזרם הדם, אדם עלול לחלות עם או ללא חום.

קנדידה אוראלית – מתבטאת בכתמים לבנים סמיכים בחלק העליון של הלשון, החך או במיקום אחר בפה, כשהרקמה הבסיסית עלולה לדמם. זיהום זה עלול אף להפוך את הלשון לאדומה ללא ציפוי לבן. זוהי פטרת כואבת המקשה את האכילה והטיפול צריך להיקבע בזהירות על מנת שלא לגרום להתייבשות.

קנדידה על העור – קנדידה חיה באופן טבעי על העור, כשהשכבות החיצוניות של העור מקדמות צמיחת יתר של השמרים. מצב זה מתרחש בדרך כלל בסביבה חמה ולחה כגון בקפלי העור. דלקות עור של קנדידה נראות כפריחה אדומה שטוחה עם קצוות מסולסלים חדים. בדרך כלל מופיעים כתמים קטנים יותר של פריחה זהה בקרבת מקום, העלולים לגרום לגירוי או כאב.

כשקנדידה מתפשטת לזרם הדם, היא גורמת לכאבי גוף זהים לכאבי דלקת פרקים. מצב זה נובע משימוש נרחב באנטיביוטיקה, או כתוצאה מטיפולי כימותרפיה, אך גם תזונה לקויה ורעלים סביבתיים משמעותיים לזיהום. הקנדידה משפיעה אף על הכבד, מובילה לפריחות, והכליות גורמות לכאבי גב עזים ותפקוד כליות לקוי.

כשהיא נמצאת בזרם הדם, היא עלולה להתפשט למעשה לכל מקום בגוף ולהתבטא בכאבים, ולכן קיימות מחלות רבות הקשורות למצב זה. זיהום פטרייתי כרוני עשוי אף לרוקן את הברזל בדם, לגרום להפחתת אנרגיה ואנמיה. התכווצויות שרירים ברגליים, עיוות רגליים וגוף נוקשה נגרמים בשל האופי הדלקתי של הקנדידה, כמו גם העובדה שהיא מכלה את הסידן בגוף.

כשהזיהום הכרוני אינו מטופל, הוא מחמיר בהדרגה ומתפתח לפיברומיאלגיה ושורת בעיות פיסיות המאובחנות עם מחלות אחרות. השלב הבא הוא הרכבת תכנית טיפול טבעית המשולבת מתזונת קנדידה ותוספי תזונה, לטווח הארוך, על מנת לסייע לגוף להיפטר מהזיהום הכרוני.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב חייגו עכשיו!

המרכז לטיפול ואבחון קנדידה​
המרכז לטיפול ואבחון קנדידה​

המרכז לטיפול ואבחון קנדידה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון קנדידה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון קנדידה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.​

אז מה היה לנו בכתבה:
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!