קנדידה כאבי שרירים

טיפול ואבחון קנדידה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון קנדידה!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב חייגו עכשיו!

כאבי שריריםמגוון נרחב של תסמיני שרירים נראים לעיתים קרובות בקרב אנשים הסובלים מקנדידה כרונית. תסמינים אלו כוללים כאבי שרירים, רגישות, נוקשות, חולשה, התכווצויות ועייפות. השרירים המושפעים ביותר בצורת כאבים חזקים הם שרירי הגב העליון, הכתפיים והצוואר.

לעיתים מופיעים כאבי השרירים כמו לאחר פעילות גופנית מאומצת. תסמינים אלו נובעים ממצב רעיל מוגבר, בשל רמות גבוהות של הורמונים בגוף הקשורים ללחץ ופסולת פעילות שמרי תא הנקראת אצטאלדהיד.

שמרי קנדידה מתפשטים ומוכפלים בתאים במהירות לאחר תקופת צמיחה ממושכת. הצטברות רעלי אצטאלדהיד מכריעה את רקמות הגוף, ורעלנים אלו הופכים לאתנול ומומרים על ידי הכבד לאלכוהול. מצב זה מכלה את מאגרי המגנזיום והאשלגן בגוף, מינרלים החיוניים לחוזק ושלמות הרקמות. דלדול זה מפחית את האנרגיה הכוללת של התא.

ככל שיותר אלכוהול מיוצר, אדם עלול לחוות תסמיני שיכרות, בלבול, סחרחורת או מצב נפשי מבולבל. התקפי חרדה, תחושות חרדה, דיכאון, עצבנות וכאבי ראש הם בדרך כלל התוצאות של יתר שמרי קנדידה בגוף. אצטאלדהיד עשוי אף לגרום לעייפות מוגזמת, ובכך להפחית את הכוח, הסיבולת ובהירות המחשבה. מצב זה הורס את האנזימים הדרושים לאנרגיית התא, וגורם לשחרור רדיקלים חופשיים, המובילים להאצת תהליך ההזדקנות.

הגורמים לכאבי שרירים בקנדידה

רופאים ומאבחנים אוחזים בתיאוריה לפיה אצטאלדהיד מפריע אף לגמישות קרום תאי דם אדומים. מצב זה מפחית באופן משמעותי את יכולת התאים לתפקד בכישורים הדרושים למעבר דרך הנימים הקטנים. חולי פטרת חווים שיעור מופחת במידה ניכרת בתאי דם אדומים, ומצב זה מפחית את קצב זרימת הדם לשרירים, פוגע באספקת חמצן וחומרים מזינים כגון חומצת שומן גלוקוז לרקמות, ומאט את חילוף החומרים להפרשת תוצרי לוואי.

פגמים זהים לאלו שנמצאים בקרומי תאי דם אדומים מפריעים אף לתפקוד הובלת חומרים דרך קרומי תאי שריר. מערכות האנזימים השונות האחראיות להעברת קרומי תא מתעכבות, ולכן קשה לשמור על איזון אופטימאלי של תאי Na, K, Ca ו-Mg, שהם נתרן, אשלגן, סידן ומגנזיום.

פגמים אלו, בהספקת די גלוקוז וחומצות שומן, משפיעות על היכולת להשתמש בחומרים אלו על מנת לייצר אנרגיה, ובכך נפגע התפקוד הנורמלי של השרירים. כאבים כגון דלקת פרקים ואף אבחנות רשמיות של דלקת מפרקים שגרונית נפוצים בחולי קנדידה. הטיפול כולל בדרך כלל שינויים תזונתיים עם טיפולים רפואיים לשיפור מדהים בכאבי ובנפיחות השרירים.

הקלת כאבי שלד ושרירים

כל אדם ייחודי ומציאת השילוב הנכון של הטיפולים עשוי לדרוש מספר ניסויים. רופא מיומן מסוגל לסייע למטופל להרכיב תכנית טיפול, הכוללת את כל, או חלק, מהצעדים הבאים:

מולטי ויטמין, תוספי מינרלים וחומצות שומן חיוניות – להשלמת המחסור באשלגן הנפוץ בקרב אנשים הסובלים מכאבי שרירים.

שפע מים מינרלים – יש לשתות לפחות שמונה כוסות מים ביום, רצוי מינרלים או מסוננים.

אנזימים מערכתיים – מסייעים בהפחתת הדלקת וקידום ההחלמה.

פיתוח תכניות מיומנות להרפיה והתמודדות עם מתחים – תכניות אלו יעילות להפחתת לחץ פיסי ורגשי. מתח ממושך מגביר את החומציות בגוף ומייצר "הורמוני לחץ" המכונים אף אדרנלין ואפינפרין, המשוחררים על ידי בלוטת יותרת הכליה. הורמון זה מסיע לשמירת קצב לב מוגבר ומשדר לכבד לשחרר סוכר מאוחסן הדרוש לאנרגיית הגוף. נוראדרנלין קשור בכעס ומגביר את לחץ הדם.

הרפיית שרירים – כאבי השרירים משוחררים על ידי שיטות הרפיה כגון עיסוי, תרגילי מתיחות או פעילות גופנית.

עבודת גוף – כגון טיפולי רייקי, טיפולים לאזור כף הרגל, רפלקסולוגיה או שיטות אחרות של עבודת גוף מגבירות את זרימת הדם והלימפה. טיפולי חום או טיפולי סאונה יעילים אף הם.

תזונה בריאה – מומלץ להקפיד על תזונה נכונה עם תשומת לב לאלרגיות מזון אפשריות.

דיקור סיני –  דיקור סיני מסייע לכאבים כרוניים בשרירים ובמפרקים.

מוליבדן – חומר כימי האחראי לפירוק אצטאלדהים לחומצה אצטית. אצטאלדהיד אינו יכול להיות מופרש מהגוף, והוא מצטבר. הגוף מסיר באופן טבעי חומצה אצטית, או הופך אותה להצטברויות אנזים אצטיל ברקמה האחראית לחולשת שרירים, גירוי וכאב. תרופת מולבידן פותרת בעיות אלו.

 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב חייגו עכשיו!

המרכז לטיפול ואבחון קנדידה​
המרכז לטיפול ואבחון קנדידה​

המרכז לטיפול ואבחון קנדידה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון קנדידה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון קנדידה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.​

אז מה היה לנו בכתבה:
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!