קנדידה והקושי לרדת במשקל

טיפול ואבחון קנדידה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון קנדידה!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב חייגו עכשיו!

קושי לירידה במשקלקנדידה אלביקנס היא אורגניזם פטרייתי הנמצא במעיים. במצב רגיל, היא נשלטת על ידי מערכת החיסון וחיידקי מעיים מועילים. איזון זה מופר כשחיידקים אלו נהרסים, בדרך כלל כתוצאה מצריכת אנטיביוטיקה, מתח או מחלה, או כשמתפתחות רגישויות למזונות מסוימים או לרעלים סביבתיים.

למרות שקיימים מקרים בהם אנטיביוטיקה היא אפשרות הטיפול הטובה ביותר, אנשים רבים התרגלו לקחת אותה בכל מצב של מחלה, ללא קשר לנוכחות חיידקים. כתוצאה מכך, פלורת המעיים מתקשה לשמור על איזון, מה שמשפיע על מערכות העיכול והחיסון, ונוצרת קרקע ראויה לפריחת שמרים כמו גם חדירת רעלים למחזור הדם בקלות רבה יותר.

בשלב הבא, קנדידה מתחילה להתרבות, לפלוש ולהתיישב על רקמות הגוף. במצב הנפוץ ביותר, היא מתרחשת כזיהום נרתיקי או כפטרת אוראלית. אך קנדידה אלביקנס עשויה אף להתפשט בתוך הגוף ולהפוך לבעיה מערכתית.

השפעת קנדידה על העלייה במשקל

כשקנדידה מתרבה, היא משתנה מצורה פשוטה ובלתי מזיקה יחסית, לצורה פולשנית בעלת מבנים דמויי שורש ארוך החודרים לרירית המעיים. חדירה זו עשויה לפרק את הגבול בין מערכת הדם לבין דרכי המעיים, ולגרום למגוון תסמינים כגון בעיות עיכול, בעיות בדרכי השתן, עצבנות, זיהומים פטרייתיים מתמשכים, מערכת חיסונית מוחלשת, אלרגיות למזונות או תשוקה עזה לסוכרים ומאפים.

מה שמחמיר את המצב הוא ששמרים ניזונים מסוכר, ולכן הם הופכים למוגזמים. התשוקה לסוכרים גוברת וכך גם הרגישות למחלה. זהו מעגל של בעיות משקל ובריאות, שאינו מסתיים. כך מתאפשרת הגעת חומרים רבים למחזור הדם, העשויים להשפיע באופן של אלרגיה מערכתית, רעלים או חומרים מגרים.

חלקי חלבונים מתעכלים עשויים לחדור לדם דרך הפתחים שנוצרו על ידי קנדידה ולגרום לתסמונת מעי דולפת, מה שמסביר מדוע אנשים עם קנדידה מציגים לעיתים קרובות, בנוסף לעלייה במשקל וחוסר היכולת לרדת במשקל, גם מגוון נרחב של אלרגיות מזון ואלרגיות סביבתיות.

טיפול בקושי לרדת במשקל עם קנדידה

גישת הטיפול הטבעי כוללת שינויי תזונה וצריכת תוספים תזונתיים. היות וקנדידה אלביקנס אוכלת סוכר ופחמימות, מטרת הדיאטה הבסיסית היא להיפטר מהשמרים המערכתיים. זוהי תזונה גבוהה במזונות מלאים, עם שפע ירקות, חלבונים, שומנים טבעיים, וכמעט ללא סוכרים פשוטים או פחמימות מעובדות.

בשילוב עם שינויים תזונתיים, כל מטופל מקבל מהרופא או מהמטפל הטבעי תוספים המותאמים אישית בהתאם למורכבות הקנדידה בגופו, והימשכות התסמינים. עשבי תיבול טבעיים נמצאים בשימוש במשך מאות שנים, ומחסלים את הקנדידה והשפעותיה הנלוות, באמצעות התכונות האנטיבקטריאליות שלהם. מוצרים פרוביוטיים מוכחים ביכולתם להשבת החיידקים הטובים המסירים פתוגנים מהבטן. כך מגבירים נוכחות חיידקים פרוביוטיים יעילים יותר, ומעודדים סביבה בריאה לספיגת ויטמינים ותמיכה חיסונית

ההמלצה התזונתית העיקרית בטיפול בקנדידה היא הימנעות מסוכרים. היות ושמרים ניזונים מסוכר, השיטה היחידה לחסל אותם היא להרעיבם, פשוטו כמשמעו. כלומר, יש להימנע מכל הסוכרים כולל לחם, פסטה, דגנים, למעט קינואה, דוחן וכוסמת שאינם מכילים גלוטן, אלכוהול, ממתיקים, רוב מוצרי החלב, פטריות, שמנים מזוקקים וכל המוצרים המכילים שמרים. מומלץ אף להימנע מפירות, קטניות, אגוזים ומוצרי חלב עד שהגוף מסוגל לסבול אותם מבלי לייצר תסמינים.

ריפוי הגוף מהשפעות קנדידה עשוי להיראות משימה מורכבת בתחילה, אך היתרונות עולים בהרבה על האתגרים. כשמבצעים את הטיפול כראוי, ניתן ליצור סביבה פנימית חזקה דיה ללחימה בקנדידה. חשוב לזכור שכל אדם שונה, ולמרות הגישות הטבעיות וההמלצות התזונתיות, חיוני לפתח מודעות עצמית, כך שניתן בקלות לקבוע מה עובד ומה אינו עובד באופן אישי. כשהקנדידה תורמת לקושי לרדת במשקל למרות המאמצים, יש לבצע בהתאם את השינויים, ולא להתייאש, שכן תזונת קנדידה היא המפתח לפתרון הבעיה.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב חייגו עכשיו!

המרכז לטיפול ואבחון קנדידה​
המרכז לטיפול ואבחון קנדידה​

המרכז לטיפול ואבחון קנדידה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון קנדידה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון קנדידה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.​

אז מה היה לנו בכתבה:
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!