קנדידה ויחסי מין

טיפול ואבחון קנדידה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון קנדידה!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב חייגו עכשיו!

קנדידה ויחסי מיןזיהומים פטרייתיים בנרתיק עשויים להיגרם כתוצאה ממספר סוגי פטריות, שהנפוצה ביותר ביניהן היא קנדידה אלביקנס. פטרת זו היא האורגניזם האחראי לרוב מקרי פטרת הפה, ולכן עשויה להיות מועברת מהפה לנרתיק, או להיפך, במהלך קיום יחסי מין אוראליים.

יחד עם זאת, הקשר עדיין אינו ברור. אמנם קיימים מחקרים רבים המוכיחים את העברת הזיהומים הפטרייתיים במגע מיני, אך תוצאות מחקרים אלו אינן חד משמעיות. מספר מחקרים מצאו כי כשאדם הסובל מקנדידה מקיים יחסי מין, הוא מעביר לבן או בת זוגו את אותו סוג שמרים.

אך מחקרים אחרים מראים כי התרחשות זו מתבטאת במקרים קלים בלבד. במילים אחרות, קנדידה אלביקנס עשויה לעבור במהלך מגע מיני, אך להתפתח לצורה שונה לחלוטין של המחלה. הפרופילים הגנטיים של השמרים שונים, והמקור לפיתוח המחלה נובע ממקורות שונים.

הבנת הקשר בין יחסי מין לקנדידה

מחקר שפורסם בכתב העת American Journal of Public Health מצא שנשים נוטות יותר לקבל זיהום קנדידה כשהן מקיימות יחסי מין בנרתיק או יחסי מין אוראליים, עם בן זוג חדש. כך שמין אוראלי אכן עשוי לגרום לזיהומי שמרים, אך אין זה כל הסיפור.

קנדידה נפוצה ביותר בקרב נשים. למעשה, היא כה נפוצה עד שהמרכז לבקרת מחלות ומניעתן (CDC), מעריך כי 75% מהנשים יפתחו לפחות זיהום אחד במהלך חייהן. אך למרות שנשים נוטות יותר לסבול מקנדידה אם הן פעילות מינית, גם נשים שאינן פעילות מינית סובלות מקנדידה, כתוצאה מגורמים אחרים.

יחד עם זאת, קיימת אפשרות קטנה שגם גברים הסובלים מקנדידה, שאינם מקפידים על שימוש באמצעי הגנה במהלך קיום יחסי מין עם אישה, עשויים להיות בעלי סיכויים גבוהים יותר לסבול מזיהומי שמרים, בהשוואה לגברים שמקפידים על שימוש באמצעי הגנה. בדרך כלל, הזיהום יתבטא בפריחה אדמדמה על קצה הפין, ותסמיני גרוד.

הוכחת אפשרות העברת קנדידה ביחסי מין

החלק המשמעותי של הראיות המדעיות אודות הדבקת זיהומים פטרייתיים כתוצאה ממגע מיני מראה כי אין זה סביר להידבק בקנדידה בעקבות מין אוראלי. כלומר, מספר מדענים סבורים שנשים הסובלות מזיהומים חוזרים בנרתיק, צריכות להיזהר במהלך מגע מיני.

מחקר קטן מצא שמאגרי שמרים נמצאו בפה של גברים שקיימו יחסי מין עם נשים הסובלות מקנדידה. שילוב של הגבלת הפעילות המינית עד להעלמת התסמינים, וטיפול מקיף בקנדידה, היא שיטה יעילה להיפטר מזיהומים פטרייתיים חוזרים ונשנים בקרב נשים, שלא הגיבו לטיפול ישיר.

התמודדות וטיפול

עם החשד לזיהום קנדידה, מומלץ להתייעץ עם הרופא, ואם מתברר ששני בני הזוג סובלים מזיהומי שמרים, חשוב לפעול בהתאם להנחיות הרופאים. סביר להניח שהטיפול יכלול טיפול רפואי, תזונתי, שינויים באורח החיים, והמלצה שלא לקיים יחסי מין עד להשלמת הטיפול, על מנת להפחית את אפשרות העברת הזיהום הלוך ושוב.

רוב הנשים אינן צריכות להיות מודאגות במיוחד מהעברה מינית של זיהומים פטרייתיים. אך נשים הסובלות מזיהומים חוזרים בנרתיק, צריכות לדון עם רופאיהן בנוגע לקיום יחסי מין במהלך המחלה. בנוסף, מומלץ לקיים יחסי מין בטוחים לסקס וגינאלי ואוראלי, כאמצעי זהירות נוסף, על מנת להפחית את הסיכוי של מגע בן או בת הזוג עם השמרים במהלך ההפרשות או העברת רוק.

 

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

קנדידה ותפקוד מיני – כיצד משפיעה קנדידה על התפקוד המיני?

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב חייגו עכשיו!

המרכז לטיפול ואבחון קנדידה​
המרכז לטיפול ואבחון קנדידה​

המרכז לטיפול ואבחון קנדידה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון קנדידה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון קנדידה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.​

אז מה היה לנו בכתבה:
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!