טיפול טבעי

טיפול ואבחון קנדידה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון קנדידה!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב חייגו עכשיו!

טיפול טבעיפטרת נגרמת כתוצאה ממצב יתר של סוג שמרים נפוץ הנקראים קנדידה אלביקנס, המתרחש באופן טבעי בגוף. במרבית המקרים, מערכת חיסון בריאה יכולה לשמור על האיזון בין חיידקים טובים ופטריות. קנדידה עשויה להתפשט בכל מקום בגוף, אך היא נפוצה ביותר באזורים המכילים ריריות כגון דרכי פי הטבעת, הנרתיק והגרון.

מספר גורמים לצמיחת יתר של קנדידה כוללים שימוש ממושך באנטיביוטיקה, גלולות למניעת הריון, אכילת סוכרים מזוקקים ומזונות מעובדים, ודיכוי חיסוני.

עבור רבים, בעיקר נשים, פטרת מערכתית משפיעה ברצינות על איכות החיים. אנשים רבים מקשרים זיהום קנדידה עם זיהומים המגרים שמרים אלו. תסמינים שכיחים של זיהום דלקת הנרתיק כוללים צריבה וגרודים בנרתיק או סביב הפות, כמו גם שחרור הפרשה סמיכה לבנבנה. קנדידה עשויה להתרחש אף בגרון, ולהשפיע על תינוקות שזה עתה נולדו, כמו גם על אנשים עם מערכת חיסונית חלשה. תסמיני הפטרת כוללים כתמים לבנים או אדומים, כאבי גרון, כאבים במהלך הבליעה ואובדן התיאבון.

היות וצמיחת יתר של קנדידה עשויה לגרום לקבוצת תסמינים כרוניים מגוונים, תהליך האבחון מורכב. רופאים קונבנציונליים רבים מטפלים בתסמינים, כגון בזיהומי השמרים או הפטרת, אך נוטים שלא לקבוע את הקשר בין קנדידה ותסמינים אלו. בנוסף, לא קיימת בדיקה רפואית מקובלת זמינה, מלבד בדיקת נוגדנים לאלרגיה, על מנת לאבחן קיום צמיחת יתר של קנדידה.

תזונת קנדידה

מטפלים רבים ברפואה המשלימה והאלטרנטיבית (CAM), החושדים בנוכחות קנדידה אצל המטופלים, מורים על תזונת קנדידה לתקופת זמן מסוימת, בין שלושה חודשים עד חצי שנה. ההיבטים המרכזיים של התזונה כוללים:

הימנעות מסוכרים – שמרים מסוג קנדידה אוכלים סוכר, כולל מזונות אותם הגוף ממיר לסוכר, למשל פחמימות פשוטות, פירות, תפוחי אדמה, אורז ופסטה לבנים. כך שהתזונה מאתגרת היות ויש להיצמד לאכילה המורכבת בעיקר מחלבונים וירקות.

הימנעות ממזונות מותססים – כגון פטריות, חומץ, תבלינים ואפילו מלון, התורמים לצמיחת השמרים.

הימנעות ממזונות אחרים המפעילים קנדידה – כגון גבינות מיושנות ריחניות, מזונות המכילים שמרים, למשל רוב הלחמים, העוגיות, המאפים, דבש, סירופים ומזונות דביקים כגון שעורה, שיבולת שועל, חיטה ושיפון.

צריכת מוצרים פרוביוטיים – כגון יוגורטים, המסייעים בהשבת איזון החיידקים בגוף, במיוחד במערכת העיכול.
האופן בו מסייע טיפול טבעי לקנדידה

תזונת קנדידה מוצלחת ביותר למקרים קלים עד בינוניים של קנדידה. למעשה, שינויים תזונתיים הם בדרך כלל חלק הכרחי להפחתת ומניעת התסמינים. יחד עם זאת, אנשים רבים הסובלים מקנדידה אינם מצליחים להקל או למנוע לחלוטין את התסמינים. עבור אנשים רבים, זיהום קנדידה מערכתי אינו ניתן לפתרון באמצעות תזונה בלבד. זה המקום שבו הגישה הטבעית שימושית ביותר.

טיפולים הוליסטיים לוקחים בחשבון את ההתנסות הייחודית של המטופל ברמות הנפשיות, הרגשיות והפיסיות. מטפלים טבעיים מבקשים להבין אם המטופל נוטה לסבול מזיהומים פטרייתיים כרוניים, כולל קנדידה אוראלית, כמו גם תסמינים רבים אפשריים אחרים הקשורים לקנדידה. מטפלים טבעיים מתעניינים באדם כמכלול שלם, ושואלים לגבי טמפרטורת הגוף, השפעות מזג האוויר, דפוסי זיעה, שינה, עיכול ומצב נפשי.

במרבית המקרים, הטיפול הטבעי מסייע לטפל אף בבעיות בריאות כרוניות אחרות המטרידות כגון מיגרנות, עצירות, תסמונת קדם וסתית, חרדה או דיכאון.

שיטות הטיפולים הטבעיים לקנדידה

הגישה הטבעית יוצאת מנקודת הנחה שכל אדם הסובל מקנדידה, חווה מגוון תסמינים אחרים שאינם קשורים בהכרח לשמרי הזיהומים, והטיפול מורכב בהתאם.

תוספי תזונה – כגון תמצית זרעי ענבים או אורגנו, לטיפול ממוקד בקנדידה.
חיזוק תפקוד הפרשת רעלים, או ניקוי כבד – עם צריכת תוספי תזונה וצמחי מרפא כגון שן הארי, גדילן מצוי, שכיסנדרה, ארטישוק, עשב חיטה, וכלורופיל.
חיזוק התפשטות החיידקים הטובים במעיים – באמצעות אכילת מזונות כגון יוגורט פרוביוטי, ירקות טריים או תוספי פרוביוטיקה.
הפחתת רמות הלחץ לשיפור תפקוד המערכת החיסונית – עם צריכת צמחי מרפא ותוספי תזונה כגון ויטמין C, אכיניצאה ודיקור סיני.
מוצרי מולטי ג'ן – המטפלים באופן טבעי במגוון מצבים אינטימיים בעייתיים, זיהומים בנרתיק, ונוכחות חיידקים בגוף.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב חייגו עכשיו!

המרכז לטיפול ואבחון קנדידה​
המרכז לטיפול ואבחון קנדידה​

המרכז לטיפול ואבחון קנדידה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון קנדידה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון קנדידה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.​

אז מה היה לנו בכתבה:
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!