סוגי קנדידה

טיפול ואבחון קנדידה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון קנדידה!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב חייגו עכשיו!

סוגי הקנדידההמשפט הנפוץ ביותר הוא "אה, לכולם יש קנדידה. זה לא סיפור גדול". ובכן, ברוכים הבאים לעולם התפיסות המוטעות בנוגע לקנדידה. מאמר זה מספק מידע לגבי הבנת הקנדידה, מדוע אין לזלזל בה, ומהם סוגי הקנדידה הנפוצים.

נכון שלכולם יש קנדידה, שהיא מקבץ שמרים טבעיים החיים בגוף לצד אורגניזמים אחרים, כולל חיידקים מועילים. כאשר הגוף והמערכת החיסונית בריאים ומאוזנים באופן הרמוני עם אורגניזמים אלו, קנדידה אינה גורמת לבעיות, היות וה"חיידקים הטובים" שומרים על שליטה בקנדידה.

יחד עם זאת, כשהבריאות או החסינות הכללית נפגעת, גם איזון טבעי זה מופר. קנדידה עשויה לצמוח, לגרום למגוון זיהומים פטרייתיים, המובילים לתחושת חולי עד חוסר יכולת לתפקד. כלומר, היא עלולה בהחלט להיות "סיפור גדול" המתבטא בהשלכת רציניות ויקרות.

הסוגים הנפוצים ביותר של קנדידה הקשורים לעיתים קרובות עם זיהומים, הם:

קנדידה אלביקנס

זהו הסוג הנפוץ ביותר הגורם לזיהומים פטרייתיים, האחראים על 50% מכלל מפגעי הקנדידה. זהו סוג קנדידה טבעית, כך שאם המערכת החיסונית נפגעת, או שאוכלוסיית ה"חיידקים הטובים" מופחתת כתוצאה מצריכת אנטיביוטיקה, רמות מתח גבוהות, צריכת יתר של פחמימות "ריקות" או חוסר איזון הורמונאלי, קנדידה אלביקנס מנצלת את ההזדמנות על מנת לגדול יותר, ולפגוע בחלקים שונים בגוף.

התסמינים הנפוצים כוללים עייפות, נפיחות, גזים, חרדה, דיכאון, דלקת בנרתיק, גירוי בעור, בעיות זיכרון, בעיות ריכוז, ו"ערפול" מוחי. אם היא אינה מטופלת, יתר קנדידה אלביקנס עלולה לגרום לזיהום מערכתי באמצעות זרם הדם, המאפשר התרחשות תהליכי מחלה רבים. טיפולים שונים מפחיתים מצב זה, לרבות תרופות מרשם נגד פטריות, תוספים צמחיים, תרופות טבעיות, שינויים בתזונה ואורח חיים בריא.

קנדידה טרופיקלס

סוג נפוץ נוסף של קנדידה, האחראי על עד שלושים אחוזים מהזיהומים בדם. היא מתרחשת בדרך כלל במערכת העיכול ועל העור של אנשים הסובלים מסוכרת ולוקמיה לימפומה, וגורמת למערך בעיות, כולל שלשול, גזים מוגזמים, כאבי בטן, גירויי עור כגון גרוד בלתי נלאה, פריחות אקזמה וכוורות.

קנדידה טרופיקלס עלולה אף לגרום לפטרת נרתיקית, פריקה מימית דקה, כאב בעת מתן שתן, אדמומיות ונפיחות אברי המין החיצוניים. יתר קנדידה זו עלול לגרום גם להפרעות במערכת העצבים וכתוצאה מכך לדיכאון, חרדה, כאבי ראש ואובדן זיכרון.

בעוד שקנדידה טרופיקלס אינה אגרסיבית כמו קנדידה אלביקנס, היא עמידה יותר לתרופות נגד פטריות, מה שמקשה את הטיפול בה. למרבה המזל, קיימים מספר טיפולים אנטי פטרייתיים מהדור החדש אשר הוכחו כיעילים בשילוב עם משטר טיפול מאוזן הכולל תוספי תזונה ושינויים באורח החיים.

קנדידה גלאבראטה

עם השימוש הגובר בתרופות המדכאות את המערכת החיסונית, מתרחשות דלקות מערכתיות הנגרמות על ידי קנדידה זו, בתדירות הגדלה באופן משמעותי בשנים האחרונות. היא מעורבת בעשרה עד שלושים אחוזים של זיהומים פטרייתיים ועלולה לגרום לפטרת פה המתבטאת בנגעים בגוון לבן בפה.

מצב זה עלול לגרום לכאב או קושי בבליעה, או חום אם הזיהום מתפשט מעבר לוושט. קנדידה גלברטה עשויה להשפיע על כל אדם, אם כי היא מתרחשת לרוב בקרב תינוקות, פעוטות, קשישים ואנשים הסובלים מליקויים חיסוניים. היא עלולה להתפשט לחלקים אחרים בגוף, כולל הריאות והכבד. שיטות הטיפול כוללות תרופות אנטי פטרייתיות שונות בשילוב עם תוספי תזונה, שינויים תזונתיים ושינויים בסגנון החיים.

קנדידה פאראפסילוסיס – סוג של קנדידה הנמצא אף הוא בעליה, ומוערך כיום ב-15-30% של זיהומי קנדידה. גידול זה נפוץ בקרב אנשים בעלי מערכת חיסונית מוחלשת ומציג התנגדות טבעית גבוהה לתרופות מיקרוביאליות. קנדידה זו עלולה לגרום לזיהומים פטרייתיים בציפורניים ולמחלות מערכתיות, במיוחד לאנדוקרדיטיס.

אם אתם לא בטוחים מאיזו קנדידה אתם סובלים, כיום יש מגוון אפשרויות לאיתור סוג הקנדידה ולטפל בה. אחת מהשיטות לאיתור סוג קנדידה היא באמצעות סריקה ממחושבת של האיברים בגוף ומתן טיפול משלים שעוזר באמת.

כמובן, שיש להיוועץ, לפני החלטה על מהלך של טיפול אלטרנטיבי, עם רופא מטפל לקבלת המלצה.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב חייגו עכשיו!

המרכז לטיפול ואבחון קנדידה​
המרכז לטיפול ואבחון קנדידה​

המרכז לטיפול ואבחון קנדידה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון קנדידה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון קנדידה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.​

אז מה היה לנו בכתבה:
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!