קנדידה וכניסה להריון

טיפול ואבחון קנדידה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון קנדידה!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב חייגו עכשיו!

קנדידה וכניסה להריוןהקנדידה גורמת למגוון רחב של תסמינים ולא תמיד מתעורר תחילה החשד בהתפשטות הפטרייה. תסמינים כגון כאבי בטן, עייפות, כאבי שרירים או כשל חיסוני, נקשרים למצבים רפואיים רבים.

נזקים אחרים שגורמת קנדידה, ניתנים לאבחון בקלות רבה יותר כגון כשהיא מתרחשת בחלל הפה בצורת שכבה לבנה על הלשון, הימצאותה על העור או הופעת גרד בנרתיק.

במקרים רבים, הקנדידה גורמת לגרד או דלקות בנרתיק ותסמינים אלו נחשבים לבעיה נפוצה בקרב נשים.

חלק מהמומחים מקשרים קנדידה גם עם קושי  בכניסה להיריון, כמובן כל עוד לא נמצאה סיבה ברורה אחרת. הדעות חלוקות בעניין הקשר בין השניים.

השפעת קנדידה על הכניסה להריון

ניתן למצוא קשר הגיוני בין הנזקים שגורמות דלקות נרתיקיות חוזרות ונשנות לבין קושי להיכנס להיריון:

שינוי בהפרשה

הקנדידה בנרתיק גורמת לזיהומים ברמה כזאת או אחרת. כאשר הזיהומים והדלקות חוזרים על עצמם הם עלולים ליצור שינויים בהפרשה הווגינלית.

כאשר ישנה קנדידה בנרתיק ההפרשה הופכת להיות סמיכה. כך, גם אם הזרע תקין, הוא מתקשה לחדור דרך הנרתיק ולהגיע לביצית.

פגיעה בפלורה של הנרתיק

מצב נוסף שיכול לקרות כתוצאה מהימצאותה של קנדידה בנרתיק לאורך זמן הוא פגיעה בחיידקים הידידותיים שבנרתיק. ממש כמו במעיים, גם בנרתיק ישנם חיידקים "טובים" המגנים מפני זיהומים שונים.

כך, גם אם הקנדידה לא פוגעת ישירות בפוריות, היא יכולה לגרום לפגיעה באופן עקיף. זיהומים שונים הפוגעים בנרתיק לאורך זמן יכולים לגרום לירידה בפוריות בטווח הארוך.

השפעת הקנדידה מרחוק

גם פעילות נמרצת של הקנדידה באזורים אחרים עשויה להשפיע על הכניסה להריון. כך למשל, קנדידה שפועלת במרץ במערכת העיכול יכולה להשפיע על היכולת להיכנס להיריון כמו על יכולות נוספות של הגוף.

פעילותה במערכת העיכול מפחיתה את יכולת הספיגה של חומרים חיוניים כמו ויטמינים ומינרלים החשובים למגוון תהליכים המתרחשים בגופנו. לחומרים חשובים אלה  יש חלק גם בתהליכים הקשורים לפוריות וכניסה להיריון.

הגברת הסיכוי להיכנס להריון למרות נוכחות קנדידה

השיטה העיקרית להיפטר מקנדידה לטווח ארוך הוא שינוי תזונתי. הקנדידה פועלת ומייצרת רעלנים באמצעות סוכר. לכן, תזונה הכוללת מינימום של מוצרי מזון המכילים סוכר לבן כמו מתוקים ומאפים ומבוססת על ירקות רבים ודגנים מלאים יכולה לשפר את המצב.

כך גם הימנעות מאלכוהול, הימנעות ממוצרי מזון שעברו תסיסה כמו בירה, חומץ וקטשופ או מזונות מעובדים. על מנת לטפל בקנדידה באופן יעיל כדאי לבצע אבחון מדויק באמצעות בדיקת צואה. בדיקת צואה תצביע על רמת הקנדידה וגם על סוג הפטרת.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב חייגו עכשיו!

המרכז לטיפול ואבחון קנדידה​
המרכז לטיפול ואבחון קנדידה​

המרכז לטיפול ואבחון קנדידה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון קנדידה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון קנדידה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.​

אז מה היה לנו בכתבה:
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!