קנדידה יכולה להוביל למצבי דיכאון

טיפול ואבחון קנדידה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון קנדידה!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב חייגו עכשיו!

קנדידה ודיכאוןקנדידה היא סוג של פטרייה המורכבת מתאים בודדים של אורגניזמים חיים, השוכנים על פני השטח של העור, הקיבה ומערכת העיכול, ותורמים באופנים שונים לבריאות המארח שלהם.

קנדידה אלביקנס היא משפחת שמרים אחת, המתגוררת בקפלים חמים פנימיים, בסדקים של מערכת העיכול ובנרתיק.

כשהמערכת החיסונית חזקה, השמרים אינם גורמים לבעיות, אך כשצורכים אנטיביוטיקה בטווח נרחב למצבים כגון אקנה, זיהומים או דלקת בשלפוחית השתן ובדרכי הנשימה, היא מחסלת את החיידקים הידידותיים וגורמת לשגשוג החיידקים הרעים, כך שהם מתרבים וגדלים למשפחות גדולות.

שמרים אלו מרעילים ומחלישים את המערכת החיסונית, באופן המשפיע על דלקות חוזרות ונשנות. הטיפול כולל סבב של אנטיביוטיקה אחרת, המעודד מחזור נוסף של שמרי יתר, וכך מתפתח מעגל קסמים. תזונה עשירה בסוכרים ופחמימות מקדמת באופן נוסף ופשוט את שמרי היתר.

הקשר בין קנדידה ודיכאון

החיבור בין השמרים לאנטיביוטיקה מפתח מערכת יחסים של זיהומים פטרייתיים שטחיים במערכת העיכול או הנרתיק, במצב המוביל לעייפות, כאבי ראש, דיכאון, תסמונת קדם וסתית, עצבנות ותסמינים שונים הגורמים לתחושת חולי בכל הגוף. רוב הבעיות אלו מתפתחות מכיוון שהמערכת החיסונית, המערכת האנדוקרינית והמוח מושפעים מהמצב.

חלק משמעותי מייצור ההורמון בגוף, מתרחש במעיים. 90-95% של סרוטונין, מוליך עצבי עיקרי האחראי לויסות מצב הרוח, מיוצר בתוך המעיים. כאשר אוכלוסיית הקנדידה מגיעה לנקודה מסוימת, היא מדכאת את ייצור המוליכים העצביים כגון סרוטונין. חוסר סרוטונין גורם לדיכאון, חרדה ובעיות נפשיות אחרות. אצטאלדהיד, תוצר לוואי של קנדידה, מגיב אף הוא עם המוליך העצבי דופמין, העשוי לגרום לבעיות נפשיות כגון חרדה, דיכאון וקשיי ריכוז.

יש לקחת בחשבון אף גורמים אחרים כגון בעיות בריאותיות הקשורות לקנדידה ומעמיסות עליה. השבת הבריאות, המראה הטוב, התחושה הטובה וההנאה מהחיים כרוכות בהקלת העומס מהגוף, בטיפול האורך חודשים ארוכים, אך גורם לכיבוי הקנדידה ומניעת השבתה.

דיכאון

מיליוני אנשים סובלים מדיכאון, וצורכים פרוזאק, זולופט ותרופות אחרות הגורמות לתופעות לוואי. לכן מטפלים רבים סבורים שאין לקבוע תרופות אלו מבלי להתבונן על הגורמים הפיסיים והפסיכולוגיים הבסיסיים של דיכאון.

בדומה לעייפות, כאבי ראש, תסמונת קדם וסתית ומצבים כרוניים אחרים, דיכאון עלול להתפתח מסיבות רבות ושונות. רופאים רבים מדרגים בראש רשימת הגורמים את קנדידה אלביקנס, במיוחד בקרב נשים בין הגילאים 25 עד 45.

קנדידה פוגעת ביכולת הכבד לאחסן ויטמין B12. הגוף אינו זקוק לכמויות רבות של ויטמין זה, אך במצב רוח ירוד, דיכאון עשוי להתפתח במהירות ולהוביל לבעיות נפשיות חמורות יותר. תסמיני דיכאון או כל הפרעה משביתה אחרת, נובעים, בין היתר, מהיסטוריה של צריכה ממושכת של תרופות אנטיביוטיות; תסמינים מתמשכים במערכת העיכול; או זיהומי שמרים חוזרים ונשנים בנרתיק, דלקות ערמונית, גרודים או פטרת ציפורניים. תכנית טיפול מקיפה שכוללת תרופות לבליעה נגד פטריות ותזונה מיוחדת, מספקת הקלה משמעותית מדיכאונות חוזרים ונשנים.

מאניה דפרסיה – אנשים רבים הסובלים ממצב זה, משתפרים עם טיפול נגד פטריות. הרופא רושם תזונה מיוחדת לקנדידה, בשילוב עם תוספי תזונה. תכנית טיפול זו עוצרת במהירות את התקפי המאניה, והתקפי הדיכאון הופכים להיות הרבה פחות חמורים. בתוך מספר חודשים, נעלמים התסמינים.

נדיר שאדם סובל מדיכאון, ואינו סובל מצמיחת יתר של קנדידה. מצד שני, נדיר למצוא אדם בתרבות המודרנית, שאינו סובל מעודף קנדידה. קשה ביותר לשפר את הלך הרוח ללא נפש בריאה, ולא ניתן לשמור על נפש בריאה ללא מעי גס בריא.

ליקויים במעי הגס מובילים לליקויים בבריאות המוח, כמו גם ליקויים בבריאות הגוף. כמעט כל מחלה גדולה, לפיסית ונפשית, מתחילה בשיפור בריאות המעיים באמצעות הריגת קנדידה עודפת ואיזון פלורת המעיים. שיטה מצוינת להשיג זאת היא ניקוי רעלים יסודי, כמו גם תרופות טבעיות לדיכאון.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב חייגו עכשיו!

המרכז לטיפול ואבחון קנדידה​
המרכז לטיפול ואבחון קנדידה​

המרכז לטיפול ואבחון קנדידה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון קנדידה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון קנדידה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.​

אז מה היה לנו בכתבה:
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!