גירודים – תסמין להופעת קנדידה

טיפול ואבחון קנדידה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון קנדידה!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב חייגו עכשיו!

גירודיםפטרת עור היא זיהום העור עם פטריית קנדידה. הגוף מארח בדרך כלל מגוון חיידקים, כולל פטריות. חלקם שימושיים לגוף, חלקם אינם מייצרים כל נזק או תועלת, וחלקם עלולים לגרום לזיהומים מזיקים.

מספר זיהומים פטרייתיים נגרמים כתוצאה מפטריות שחיות על השיער, הציפורניים ושכבות העור החיצוניות. הם כוללים פטריות כגון שמרים מסוג קנדידה.

גורמים לגרודים בקנדידה

תופעת פטרת קנדידה עורית היא זיהום שכיח למדי, העשוי להתפשט כמעט על כל עור הגוף, אך אזורי הגוף הסובלים ביותר מהקנדידה הם האזורים החמים, הלחים והמקומטים כמו בית השחי והמפשעה. הפטרייה הגורמת בדרך כלל את פטרת העור היא קנדידה אלביקנס.

קנדידה היא הגורם השכיח ביותר פריחות. הפטריות מנצלות את התנאים החמים והלחים באזור המפשעה או בית השחי, והן נפוצות במיוחד בקרב אנשים הסובלים מסוכרת או השמנת יתר. אנטיביוטיקה, טיפול סטרואידים וכימותרפיה מגבירים את הסיכון לפטרת עורית. קנדידה עשויה אף לגרום לזיהומי הציפורניים וזוויות הפה.

תסמינים – זיהום קנדידה על העור גורם, בין היתר לגירוד עז. תסמינים נוספים כוללים פריחה אדומה המתפשטת על העור; פריחה בקפלי העור, באיברי המין, במרכז הגוף, על הישבן, תחת השדיים ובאזורים אחרים של העור; בנוסף מתרחש זיהום זקיקי שיער שנראים כמו פצעונים.

אבחון ובדיקות

הרופא מאבחן מצב זה באמצעות התבוננות בעור. הוא מגרד בעדינות מדגם מהעור לשם בדיקה. ילדים גדולים ומבוגרים עם דלקת עור שמרים צריכים לעבור אף בדיקת סוכרת. רמות סוכר גבוהות בגוף פועלות כמזון לשמרי הפטרייה, ומסייעות לה להתפשט.

חשוב להבין שלא תמיד ניתן לאבחן קנדידה במדויק על פי התסמינים, היות וקיימת זהות רבה בין תסמיני הקנדידה לבין תסמיני מגוון מחלות עור אחרות. התסמינים הנקשרים לקנדידה מגוונים ושונים, כך שלעיתים מצביע האבחון בטעות על מחלות אחרות.

לכן אין להסתמך על התסמינים בלבד על מנת שלא לקבל טיפול שגוי ומיותר. בדיקת מעבדה מורשית בלבד היא הקובעת את פטרת הקנדידה בהווה. הבדיקה הנפוצה כיום היא בדיקת דם 'קנדידה טסט', אשר תוצאותיה מתקבלות כעבור רבע שעה.

התמודדות עם קנדידה על העור

הקפדה על היגיינה ובריאות כללית טובה חשובים ביותר לטיפול בזיהומי קנדידה של העור. שמירת עור יבש וחשוף לאוויר יעילה, ואבקות ייבוש, כגון טלק, עשויות לסייע במניעת זיהומים פטרייתיים. ירידה במשקל מסייעת לחיסול הבעיה, במקרה של עודף משקל. שמירת רמות תקינות של סוכר בדם יעילות אף הן לאנשים הסובלים מסוכרת וקנדידה.

משחות או קרמים אנטי פטרייתיים לעור משמשים לטיפול בזיהום העור, הפה או הנרתיק. לעיתים נקבעת תרופה לבליעה נגד פטריות לטיפול בזיהומי קנדידה חמורים בפה, בגרון או בנרתיק. הטיפול מסייע להיפטרות מהפטרת, אך הזיהומים עשויים לשוב.

סיבוכים אפשריים – סיבוכי קנדידה עורית העלולים להתרחש כוללים מצבים בהם זיהום הציפורניים עלול לגרום להן לצמוח בצורה משונה ולזהם את האזור סביב הציפורן; דלקות העור עשויות לשוב; והפטרת נפוצה בקרב אנשים עם מערכת חיסונית מוחלשת.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב חייגו עכשיו!

המרכז לטיפול ואבחון קנדידה​
המרכז לטיפול ואבחון קנדידה​

המרכז לטיפול ואבחון קנדידה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון קנדידה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון קנדידה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.​

אז מה היה לנו בכתבה:
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!