בדיקת קנדידה ביתית

טיפול ואבחון קנדידה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון קנדידה!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב חייגו עכשיו!

בדיקה ביתיתעד לשנים האחרונות ניתן היה לאבחן זיהומים של פטריית הקנדידה רק על ידי נטילה של דוגמית מהאזור הנגוע ושליחת הדוגמית לבדיקת מעבדה. כיום לעומת זאת, ניתן לאבחן זיהום קנדידה תוך דקות ספורות באמצעות בדיקה ביתית פשוטה הנקראת candia5.

כיצד מתבצעת הבדיקה?

הבדיקה כרוכה בדקירה קטנה של האצבע, על מנת שניתן יהיה לקבל טיפת דם עליה נערך האבחון. האנליזה של הבדיקה מבוצעת בחסות ביתו של הנבדק כשסך הכול עליו להמתין עשר דקות בלבד עד לקבלת התוצאות. ערכת הבדיקה מכילה בין היתר דוקרן זעיר, כלי ייעודי לאיסוף טיפת הדם ומשטח אליו יש להעביר את טיפת הדם.

אילו זנים של קנדידה ניתן לאבחן בעזרת הבדיקה?

הבדיקה מאפשרת לזהות נוכחות של נוגדנים נגד ארבעת זני הקנדידה השכיחים ביותר הגורמים לזיהומים בבני אדם: candida albicans, candida glabrata, candida tropicalis ו – candida parapsilosis.

מה הם היתרונות של הבדיקה?

  • ניתן לבצע את הבדיקה באופן דיסקרטי בבית וזאת בניגוד לבדיקות אחרות כמו לדוגמה משטח נרתיק למשל, המחייבת פנייה לרופא הנשים.
  • הבדיקה כרוכה בדקירה קטנה של האצבע ותו לא ולא מחייבת איסוף דוגמית הפרשה מהנרתיק או מהציפורניים למשל, מה שיכול לגרום לאי נוחות משמעותית.
  • התוצאות של הבדיקה מתקבלות תוך עשר דקות לכל היותר.

מה הם החסרונות של הבדיקה?

  • הבדיקה לא מאפשרת לזהות את המיקום הספציפי שבו התפתח הזיהום.
  • הבדיקה לא מאפשרת לזהות בבירור את הזן שגרם לזיהום. הזן הספציפי שגרם לזיהוי צריך להיות מזוהה כאשר באים לתכנן את התכנית הטיפולית.
  • הבדיקה מאפשרת לאשר נוכחות של ארבעה זני קנדידה בלבד. אי לכך, ייתכן מצב שבו המטופל אכן סובל מזיהום של קנדידה, אך מאחר ומדובר בזן שהבדיקה לא מסוגלת לאבחן, הבדיקה תעלה ממצא שלילי כוזב.
  • במקרים מסוימים למרות שקיים זיהום של פטריית הקנדידה, עדיין לא נוצרים נוגדנים נגד הפטרייה. גם במקרה הזה תיתכן תוצאה שלילית כוזבת.
  • הנוגדנים אותם בודקת הבדיקה יכולים להימצא בדם מספר שבועות לאחר שהזיהום כבר נרפא. אי לכך, לא אחת הבדיקה מעלה ממצא חיובי כוזב.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב חייגו עכשיו!

המרכז לטיפול ואבחון קנדידה​
המרכז לטיפול ואבחון קנדידה​

המרכז לטיפול ואבחון קנדידה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון קנדידה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון קנדידה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.​

אז מה היה לנו בכתבה:
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!