אגיסטן לטיפול בקנדידה

טיפול ואבחון קנדידה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון קנדידה!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב חייגו עכשיו!

אגיסטןאגיסטן, אגיסטן אלוורה, אגיסטן בייבי, אגיסטן קומבי, אגיסטן V והידרואגיסטן, הם השמות המסחריים של תרופות אנטי פטרייתיות המכילות את המרכיב הפעיל קלוטרימאזול (clotrimazole), הנמצא במגוון רחב של תרופות הניטלות בדרכים שונות.

בין היתר הוא נמצא בתרופות הנמכרות בצורת פתילות להחדרה לנרתיק, בתרופות הנמכרות בצורת תרסיס, המשמשות לטיפול בזיהומי עור, בקרמים ובתמיסות.

כיצד פועלת התרופה?

המרכיב הפעיל בתרופה (קלוטרימאזול) משנה את רמת החדירות של ממברנת התא בפטרייה. הוא נקשר לפוספוליפידים שבממברנה ומעכב את הביוסינטזה של מספר סטרולים, בדגש על ארגוסטרול, הנחוצים לבניית הממברנה. בעקבות כך התא הפטרייתי מפתח חוסרים במרכיבים שונים הנחוצים לקיומו ומתרחש מוות תאי.

נגד אילו זנים של קנדידה יעילה התרופה?

התרופה יעילה לטיפול בכל זני הקנדידה למעט candida guilliermondi.

מה הן תופעות הלוואי של אגיסטן V?

  • להלן תופעות הלוואי הפוטנציאליות של אגיסטן V (טבליות וגינליות לשימוש תוך נרתיקי) המחייבות פנייה לרופא: דימום נרתיקי לא שגרתי או הפרשות ואגניליות המכילות דם, פצעים, שלפוחיות או כיבים בפות או בנרתיק, קושי לתת שתן או כאב בזמן מתן שתן, צמרמורות או חום, כאבים בבטן התחתונה, הקאות או תחושת חולי, הפרשות נרתיקיות בעלות ריח רע ושלשולים.
  • תופעות לוואי המחייבות התייחסות מיוחדת ודחופה הן תופעות המעידות על תגובה אלרגית כמו לדוגמה בעיות נשימה, בעיות בליעה, פריחה, עילפון, חולשה, סחרחורת, נפיחות בלשון, בגרון, בפנים או בשפתיים ועוד.

מה הוא המינון המקובל ואופן השימוש באגיסטן קרם?

מומלץ לעשות שימוש באגיסטן קרם פעמיים ביום, כלומר בבוקר ובערב. ראשית יש לנקות ולייבש היטב את האזור המגורה ולאחר מכן למרוח את הקרם בעדינות ולהחדיר אותו לתוך העור תוך כדי עיסוי. משך הטיפול לרוב נע בין שבועיים לשלושה שבועות לכל היותר. על מנת למנוע את ההישנות של הזיהום הפטרייתי, בעיקר כשמדובר על זיהום ברגליים, מומלץ להמשיך את הטיפול כשבועיים לאחר היעלות הסימפטומים. במקרה שבו לאחר ארבעה שבועות לא ניכר שיפור במצב, יש לפנות לרופא המטפל.

מאחר ולחות מעודדת את ההתפתחות של הזיהום הפטרייתי, חשוב מאוד לשמור על יובש במידת האפשר באזור הנגוע, במיוחד ברגליים. בין טיפול לטיפול ניתן לשמור על יובש בעזרת אבקה נגד פטריות או אבקת טלק למשל.

מה הוא המינון המקובל ואופן השימוש באגיסטן V?

המינון המקובל בהיעדר הוראה אחרת מהרופא המטפל הוא טבליה אחת לפני השינה במשך שלושה ערבים רצופים. יש להחדיר את הטבליה באמצעות מתקן ההחדרה המצורף עמוק ככל האפשר לתוך הנרתיק כשהדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא כאשר המטופלת שוכבת על הגב עם ברכיים כפופות מעט פנימה לעבר הגוף. חשוב לשטוף היטב את המתקן לאחר כל שימוש. אם גם האזור החיצוני של איבר המין סובל מגירוי, ניתן לעשות שימוש באגיסטן קרם.

מה הם היתרונות והחסרונות של התרופה?

אגיסטן V היא התרופה היעילה ביותר לטיפול בזיהום פטרייתי בנרתיק ובנוסף לכך, משך הטיפול קצר ביותר ונמשך שלושה ימים בלבד. כמו כן מדובר בתרופה ותיקה מאוד, הנמצאת בשוק כבר עשרות שנים, כך שהן רמת היעילות שלה והן רמת הבטיחות שלה אינן מוטלות בספק. מעבר לכל זה, אגיסטן V מכילה תוספת של חומצה לקטית לאיזון רמת החומציות בנרתיק ולשיפור רמת היעילות של הטיפול.

החיסרון המרכזי של התכשיר בא לידי ביטוי בכך שהוא מוריד את רמת היעילות של קונדומים ודיאפרגמות המיוצרים מלטקס. אי לכך, במהלך הטיפול חשוב מאוד לתת עדיפות לאמצעי מניעה אחרים.

אולי יעניין אותך גם:

גאווה ישראלית: חוקרים בטכניון צפויים לפתח טיפול ביולוגי יעיל בקנדידה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב חייגו עכשיו!

המרכז לטיפול ואבחון קנדידה​
המרכז לטיפול ואבחון קנדידה​

המרכז לטיפול ואבחון קנדידה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון קנדידה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון קנדידה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.​

אז מה היה לנו בכתבה:
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!